5 ciekawych narzędzi przydatnych przy prowadzeniu biznesu w Internecie

Internet to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości. Dla wielu jest źródłem rozrywki, dla innych narzędziem usprawniającym prowadzenie biznesu. Na tej drugiej grupie osób dzisiaj się skupimy. Komunikowanie się z klientami czy wszelkie operacje księgowe są w dzisiejszych czasach związane z Internetem. Czasy samodzielnej walki ze stertami papierowych faktur są dawno za nami. Na szczęście. Poniżej przedstawiamy listę 5 ciekawych narzędzi, które pomogą usprawnić prowadzenie Twojego biznesu w Internecie.

1. Po pierwsze – stwórz sam stronę www

kreator stron WebWave: https://webwavecms.com

Rzecz najważniejsza na początek, czyli strona internetowa. Posiadanie własnej witryny w Internecie jest wręcz obowiązkiem. Samo stworzenie strony www jednak nie wystarczy. Strona taka powinna być dobra tzn. responsywna (dostosowana do wyświetlania na wszystkich urządzeniach mobilnych), przejrzysta i zgodna z obowiązującymi trendami.

5 ciekawych narzędzi pomagających prowadzić biznes w Internecie

Wielu początkujących przedsiębiorców ma gotowy pomysł na swoją stronę internetową. Czynnikiem odstraszającym przy wprowadzeniu w życie ambitnego projektu bardzo często jest koszt opłacenia agencji interaktywnej i programisty, który taką stronę www zakoduje. Ceny pracy profesjonalistów rzeczywiście bywają bardzo wysokie. Dlaczego zatem nie spróbować stworzyć strony www samodzielnie? Nie mamy tu na myśli najpopularniejszego w tym momencie WordPressa, który od użytkownika również wymaga wiedzy z zakresu programowania (jeśli nie zadowala Cię jedynie standardowy szablon). Po co męczyć się z zagadnieniami programistycznymi skoro można skorzystać z kreatora stron internetowych jakim jest np. WebWave – aplikacja do tworzenia stron www bez kodowania. Narzędzie to pozwala na samodzielnie stworzenie strony internetowej dostosowanej do wszystkich urządzeń mobilnych. Nie jest to amatorski kreator oparty na ‘ustawianiu klocków’ tylko zaawansowane (choć łatwe w obsłudze) narzędzie dzięki któremu każdy element można ustawić z dokładnością do jednego pixela. Po prostu tworzysz projekt graficzny swojej strony www i jednym kliknięciem publikujesz w pełni funkcjonalną stronę www w Internecie. W wersji darmowej kreatora WebWave można tworzyć nieograniczoną ilość stron www w subdomenie webwavecms.com.

2. Po drugie – księgowość

wFirma: www.wfirma.pl

Czasy ręcznego wypisywania Księgi Przychodów i Rozchodów są już na szczęście dawno za nami. Korzystanie z usług biura rachunkowego niedaleko siedziby firmy też nie jest już niezbędne. Pełną księgowość swojej firmy bez problemu możesz przenieść do Internetu. wFirma udostępnia nowoczesne systemy i moduły, które pozwalają na automatyzacje Twoich działań.  Wymienić należy tu przede wszystkim samodzielną księgowość online, program do faktur czy biuro rachunkowe. Co więcej wFirma w swej ofercie ma również wsparcie ze strony ‘żywych ludzi’ tj. ekspertów księgowych, prawa podatkowego, prawa pracy i szeroko rozumianego prawa gospodarczego. wFirma oferuje 30 dniowy, darmowy okres testowy swojego narzędzia.

3. Po trzecie – tworzenie grafik

Canva: www.canva.com

Chcesz oszczędzić na grafiku? Sprawdź koniecznie aplikację Canva. Służy ona do tworzenia atrakcyjnych grafik, plików PDF i wielu innych. Tworzenie w Canvie jest banalnie proste i opiera się na dodawaniu i ustawianiu w odpowiednich miejscach tekstów lub innych wybranych elementów. Po zarejestrowaniu się do dyspozycji otrzymujesz ogromny wybór ilustracji, ikon, czcionek czy kształtów, dzięki czemu masz pewność, że Twoje dzieło będzie oryginalne i zainteresuje odbiorców. W Canvie można wykonać dosłownie wszystko – od ulotek, plakatów i zaproszeń po menu restauracji infografiki czy wpisy na Facebooka. Podstawowa wersja Canvy jest zawsze darmowa.

5 ciekawych narzędzi pomagających prowadzić biznes w Internecie

4. Po czwarte – organizacja pracy

Trello: www.trello.com

Serwis Trello ułatwia komunikację między pracownikami i nadzór przeprowadzanych prac. Dzięki niemu możemy zrezygnować z długich korespondenci mailowych czy arkuszy online. Trello umożliwia dowolne dodawanie kart i list zadań, przypisywanie do nich użytkowników i informowanie o realizowanych postępach. W każdej chwili możemy dodać własne załączniki i komentarze. Trello, niezależnie od liczby zaangażowanych użytkowników, jest całkowicie darmowe.

5. Po piąte – szybki kontakt z potencjalnym klientem

Callpage: www.callpage.pl

Callpage to świetne rozwiązanie pozwalające na natychmiastowy kontakt z zainteresowaną osobą. W jaki sposób to działa? Wystarczy, że użytkownik odwiedzając Twoją stronę www w odpowiednim miejscu zostawi swój numer telefonu, a system Callpage po chwili automatycznie połączy z nim Twojego pracownika (oczywiście na Twój koszt). Aplikację można integrować nie tylko ze swoją stroną internetową, ale także z reklamami Facebooka. Callpage oferuje 7 dniowy, bezpłatny okres próbny.

Narzędzi online, które można wykorzystać w swoim biznesie jest naprawdę dużo i z każdym dniem powstaje ich coraz więcej. Trzeba jednak pamiętać, że wykupienie dostępu do wszystkich internetowych aplikacji nie jest receptą na sukces Twojej firmy. Narzędzia te należy dobrać rozsądnie i zgodnie z potrzebami jakie masz w danym momencie. Mądre ich wykorzystanie pozwoli usprawnić funkcjonowanie Twojej firmy, zoptymalizuje Twoje wydatki i zwiększy liczbę potencjalnych klientów. Jeśli korzystacie z jakichś narzędzi nie wymienionych w tym artykule koniecznie napiszcie o tym w komentarzu!

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu