BlackBerry Priv  – bezpieczny smartfon, ale tym razem z Androidem

BlackBerry przyzwyczaiło nas do wydawania telefonów przeznaczonych do zastosowań biznesowych, z pełną klawiaturą QWERTY. Gdy nadeszła era smartfonów, firma nie porzuciła swojej koncepcji, nadal większość smartfonów posiadała sprzętową klawiaturę, a ponadto własny system operacyjny, który w założeniach producenta miał być bezpieczniejszy od innych.

BlackBerry Priv z Androidem - nasza recenzja.

Taka strategia nie została jednak zbyt ciepło przyjęta na rynku. Smartfony nie posiadały żadnych poważnych wad, ale mimo to liczba sprzedanych urządzeń była znikoma. Dla wielu przeszkodą mógł być niezbyt popularny system operacyjny, z ubogą ofertą gier i aplikacji. To właśnie do tych użytkowników skierowany jest najnowszy smartfon tego producenta.

BlackBerry Priv z Androidem - nasza recenzja.

BlackBerry Priv posiada ekran o wielkości 5,4 cala, co w połączeniu z rozdzielczością 2560×1440 daje zagęszczenie pikseli na poziomie 540 ppi. Do obsługi takiej liczby pikseli został wykorzystany jeden z najszybszych procesorów Qualcomma, czyli model Snapdragon 808. Ilość pamięci RAM wynosi 3 GB, a karta graficzna to Adreno 418.

BlackBerry Priv z Androidem - nasza recenzja.

Ilość pamięci wewnętrznej nie zaskakuje, jest to charakterystyczne dla flagowców 32 GB (można ją rozszerzyć o kartę SD). Smartfon posiada dwa aparaty, o rozdzielczościach 18 i 2 Mpx. Bateria według producenta powinna wystarczyć na ponad 20 godzin pracy, dokładna pojemność to 3410mAh.

BlackBerry Priv z Androidem - nasza recenzja.

System operacyjny to rozwijany przez firmę Google Android. Ze względu na popularność nie jest on tak bezpieczny jak system stworzony przez BlackBerry, ale producent dodał do niego kilka autorskich aplikacji i dodatków pozwalających na zwiększenie bezpieczeństwa. Android w tym telefonie ma także swoje plusy: możliwości dużego ekranu i wydajnych podzespołów zostaną w pełni wykorzystane przez aplikacje znajdujące się w sklepie Play. Jest ich zdecydowanie więcej niż na innych platformach.

Wygląda na to, że tym razem smartfonowi od BlackBerry nic nie brakuje. Posiada bogatą ofertę aplikacji, mocne podzespoły i dobrą jakość wykonania. Niestety producent wycenił swój sprzęt na zbyt dużą kwotę – w popularnych sklepach z elektroniką można go nabyć za ok. 4000 zł

BlackBerry Priv z Androidem - nasza recenzja.

 

* Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony blackberry.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu