CFX – suplement diety przeznaczony dla graczy!

Ostatnio reklamuje się pewien specyfik dla graczy poprawiający myślenie i koncentrację. Jak działa i co zawiera CFX, poczytaj zanim kupisz.

Pierwszy suplement na świecie, który został stworzony w 100% z myślą o graczach nosi nazwę „CFX The ProGamer„. W dzisiejszych czasach wszystko idzie do przodu w zabójczym tempie dlatego mamy dostęp do setek substancji, które stymulują i poprawiają pracę naszego mózgu. Aż ciężko uwierzyć w fakt, że jeszcze kilka lat do tyłu główne preparaty mające poprawić naszą pamięć lub koncentrację kończyły się na żeń-szeniu oraz lecytynie.

CFX - suplement diety przeznaczony dla graczy. Co zawiera.

Zbliżające się egzaminy, ciężkie i długie dni w pracy czy po prostu życie w szybkim biegu wymaga od nas nieustannej kondycji psychicznej i są to główne powody przez które decydujemy się na suplementy. Dobrego refleksu i nieustannej pracy mózgu potrzebują też profesjonalni gracze komputerowi stąd pomysł na stworzenie idealnego suplementu.

Jak działa CFX i co zawiera w swoim składzie?

Głównym celem tego suplementu jest poprawienie koncentracji i refleksu więc cała formuła opiera się na roślinach i substancjach, które mają za zadanie dać nam zwyczajnego „kopa” energii. Poniżej przedstawiam listę kilku składników wraz z opisem:

Witamina C – czyli nic innego jak dobrze wszystkim znany kwas l-askorbinowy, który neutralizuje reaktywne formy azotu i tlenu. Wzmacnia również odporność, a dodatkowo ma duże znaczenie w procesach stałej koncentracji. Podobno (choć sam nie sprawdzałem) pozwala też na mniejsze odczuwanie uczucia zmęczenia.

Ekstrakt z kwiatów aksamitki – pewnie pierwszy raz słyszysz o czymś takim? Nie martw się, tez nie słyszałem, ale po uzyskaniu informacji wiem już, że płatki tej rośliny są bogate w karotenoidy z których najważniejszym luteina. Ta zaś posiada świetne właściwości wspomagające proces patrzenia. Dla osób stale siedzących przy komputerze jest to złoty środek zapobiegający szybkiemu zmęczeniu oczu.

Ekstrakt z liści yerba mate – chyba nie ma w Polsce osoby, która o yerba mate nie słyszała. Ma świetne działanie pobudzające, które zawdzięcza teofilinie, teobrominie i kofeinie zawartej w jej składzie. Pobudzając nie podrażnia, dzięki czemu problemy ze snem po prostu nie występują.

Magnez – nie doceniany, ale bardzo ważny suplement diety. Usprawnia naszą pamięć, zapobiega skurczom mięśni i działa uspokajająco. Picie kawy, mocnych herbat czy przetworzonej żywności wypłukuje nam ten pierwiastek, a powinien być regularnie uzupełniany!

Inulina – znajduje się w dolnych częściach roślin. Dzięki swojemu działaniu obniża poziom cukru i złego cholesterolu w naszej krwi, a dodatkowo wzmacnia system immunologiczny. Bardzo ważny składnik, a już szczególnie wtedy, gdy nasz organizm jest przemęczony.

W składzie tego suplementu znajduje się jeszcze kilka innych składników mających za zadanie poprawić pracę naszego mózgu, ale gdybym się o nich rozpisał to pewnie byś się zanudził, drogi czytelniku. Jeżeli jednak należysz do grona osób, które często siedzą przed komputerem i nie masz za wiele czasu na stosowanie zbilansowanej diety to taki suplement może okazać się idealnym rozwiązaniem, bo przecież witaminy i wszystkie potrzebne pierwiastki powinny być uzupełniane regularnie!

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu