DoNotSpy10 – i nikt nas nie będzie śledził

Przydatny program, który skutecznie ochroni nasz komputer przed wścibskim okiem osób niepowołanych. Jak zablokować śledzenie, instrukcja krok po kroku.

Ostatnio na naszej stronie zamieściliśmy poradnik dotyczący blokowania funkcji śledzenia w systemie Windows 10. Jednakże było to żmudne i wymagało poświecenia czasu. Dzięki narzędziu DoNotSpy10 czas ten zredukujemy do minimum a efekty będą jeszcze lepsze.

Program za darmo możemy pobrać ze strony producenta – link pod artykułem. Wersja darmowa posiada reklamy, jednakże nie jest ona ograniczona w żaden sposób w funkcjonalności. Jeśli chcemy się ich pozbyć musimy wesprzeć pieniężnie twórcę programu kwotą co najmniej 5 dolarów.

Program jest banalny w obsłudze wystarczy zaznaczyć opcje które chcemy wyłączyć i kliknąć na przycisk Apply (wymagany jest restart komputera). Jeżeli chodzi o sam interfejs użytkownika nie mam nic do zarzucenia jest prosty i przejrzysty. Po lewej stronie mamy listę funkcji, które możemy dezaktywować. Kolorem zielonym zaznaczone są funkcje, które możemy wyłączyć bez obaw, żółtym funkcje, które niektórym użytkownikom mogą być potrzebne zaś czerwonym takie, których nie powinniśmy wyłączać. Po prawej stronie mamy wyświetlony opis danej funkcji w języku angielskim.
Najbardziej optymalnym zestawem ustawień jest wyłączenie wszystkich opcji oprócz :

  • Disable Automatic Windows Updates,
  • Disable Location,
  • Disable Malicious Software Removal Tool via Windows Update,
  • Disable SmartScreen-Filter for URLs,
  • Disable Steps Recorder,
  • Disable Windows Update for other Products.

Po tej operacji nie będziemy już śledzeni przez Microsoft na żadnym kroku.

Pobierz DoNotSpy10 ze strony producenta:

http://pxc-coding.com/portfolio/donotspy10

Ocena 10/10

+lekki
+szybki
+mnóstwo opcji
+prosty w obsłudze
+potrzebuje dosłownie minuty ,żeby rozprawić się ze śledzenie
+darmowy
-brak języka Polskiego

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu