Fences – sposób na bałagan pulpitowy!

Recenzja przydatnego programu pomagającego zachować porządek na pulpicie. Zobacz czy Ci się przyda taki program.

Z bałaganem na pulpicie często jest tak samo jak z bałaganem w mieszkaniu – nie wiadomo od czego zacząć sprzątanie. Korzystając z naszego komputera każdego dnia instalujemy coraz to nowsze programy, gry lub aplikacje nie zwracając uwagi na fakt, że pulpit jest coraz bardziej zaśmiecany. Dla wszystkich leniwych osób, którym nie chce się choćby przeciągnąć zbędnych ikon do kosza na ratunek przychodzi program specjalnie do tego stworzony czyli Fences.

Fences czyli jak utrzymać porządek na pulpicie. Recenzja programu.

Łatwa kontrola nad pulpitem

Mówiąc w skrócie Fences jest programem, który daje nam całkowitą kontrolę nad pulpitem, a czas, który musimy poświęcić by uporządkować nasz obszar roboczy jest nie większy niż trzy minuty. Program o którym mowa stworzony jest z myślą o systemie Windows i działa na zasadzie tworzenia kilku domyślnych kategorii takich jak np. multimedia, grafika, internet itd., które w dowolnej chwili możemy edytować lub usunąć. Tworzenie nowych zakładek czy też kategorii jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie i naszym oczom ukazuje się menu pozwalające na utworzenie dowolnej ilości zakładek. Widzimy je w postaci rozwijalnego menu więc jest tego duży plus – od tej chwili możemy posiadać nieograniczoną ilość folderów, które wcale nie będą zaśmiecały nam pulpitu!

Kolejną ciekawą funkcją programu Fences jest tzw. „chowanie rzeczy z pulpitu”. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które często korzystają ze Skype lub innego komunikatora, który udostępnia innym nasz pulpit. Masz coś do ukrycia? Nic prostszego. Wystarczy dwukrotnie kliknąć myszką na ekran i ikony nagle znikają pozostawiając samą tapetę! Dodatkowo nasz tytułowy program nie „zżera” dużo pamięci więc nie musimy się martwić o powolną pracę systemu, a wręcz przeciwnie! Dzięki segregacji ikon system będzie ładował się o wiele sprawniej, a przy okazji zaoszczędzimy dużo czasu na poszukiwanie interesujących nas plików.

Fences czyli jak utrzymać porządek na pulpicie. Recenzja programu.

Ile kosztuje „sprzątanie”?

Porównanie bałaganu pulpitowego do tego w mieszkaniu na samym początku artykułu analogicznie odnosi się również do kosztów. Jeżeli nie chce nam się sprzątać mieszkania i zatrudnimy do tego sprzątaczkę to rzecz jasna należy jej się wynagrodzenie – tak jest też w przypadku programu Fences.

Co prawda istnieje możliwość skorzystania z wersji Trial, ale naszym zdaniem lepiej jednorazowo zapłacić 10,99 USD i cieszyć się wszystkimi możliwościami jakie oferuje nam Fences. Słynny cytat mówi: „Tylko głupiec posiada porządek. Prawdziwy geniusz panuje nad chaosem!”, ale czy faktycznie porządek przegrywa z bałaganem? Piszcie co o tym sądzicie w komentarzach!

Plusy:

  • Szybka i łatwa kontrola nad pulpitem
  • Możliwość utworzenia wielu kategorii
  • Przydatne funkcje typu „chowanie rzeczy z pulpitu”

Minusy:

  • Rozszerzenie programu jest płatne
  • Brak polskiej wersji językowej programu

Link do pobrania ze strony producenta:

http://www.stardock.com/products/fences/

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Fences – sposób na bałagan pulpitowy!"

Komentarz do postu