Forager od HopFrog

Przenieś się na swoją własną wyspę oraz odkrywaj kolejne wyspy, napotykając masę przygód z potężnym wyposażeniem w grze Forager od HopFroga.

Posiadanie własnej wyspy, piękne marzenie, które może być rzeczywistością. Wystarczy, że usiądziesz wygodnie na krześle, odpalisz grę Forager i wkraczasz w swój własny świat, gdzie czekają na Ciebie wyzwania. Odkrywanie nowych wysp, nowe biomy, przeciwnicy, lochy, epickie przedmioty. Jest to gra stworzona przez HopFrog, która jest inspirowana takimi grami jak Stardew Valley, Terraria oraz Zelda.

Twoja własna wyspa

Rozpoczynając rozgrywkę, mamy trzy dostępne miejsca zapisu gry. Wybierając jedno z nich, mamy do wyboru trzy tryby. Single Island Challenge, Speed Run oraz Tryb Klasynczy, który polecam na początek, ponieważ oferuje wszystkie rozgrywki, a dwa pozostałe są jako wyzwania po ukończeniu głównego trybu.

Więc łapcie za kilof i wyruszmy na przygodę, lądując na pojedynczej wyspie. Początkowo mamy do dyspozycji trzy punkty zdrowia, oraz krótki pasek wytrzymałości, który zużywamy robiąc jakąkolwiek czynność bohaterem i odnawiając go pożywieniem. Oczywiście na późniejszym etapie zdobędziemy specjalne orby, który pozwolą nam zwiększyć ilość punktów życia, poszerzyć pasek wytrzymałości czy zwiększyć nasze bazowe obrażenia.

Zbieramy podstawowe surowce, budujemy swój pierwszy piec i zaczynamy zarabiać pieniądze, potrzebne głównie do odblokowania następnych wysp. Wszystkie nasze czynności w grze dostarczają nam punkty doświadczeń, które wykorzystamy w drzewku technologicznym, dzięki którym odblokujemy nowe budowle czy przedmioty. Zdobyć możemy potężne różdżki, magiczne zwoje, albo mieć swojego osobistego drona, który podąża za Tobą.

Na nowych wyspach możemy spotkać specjalnych NPC’ów, którzy dadzą nam zadania do wykonania. Nowe biomy, na których spotkamy nowe surowce czy nawet stworzenia (nie koniecznie dobre). Budynek, który pozwoli nam zmienić wygląd postaci, wielkie muzeum, gdzie musimy dostarczyć, aby skolekcjonować przedmioty. Dungeony, które stawiają przed nami nowe wyzwania oraz potężnego bosa na końcu. Pełno łamigłówek i ukrytych przejść. Artefakty, które przyznają nam bonusowe bierne efekty. To wszystko pozwala nam spędził wiele godzin przy tym tytule.

Forager swoją premierę miała 18 kwietnia 2019 roku, zakupić możemy go między innymi na Steamie w cenie 71,99zł. Ma pełno osiągnięć do odblokowania i powinna dostarczyć sporo rozrywki. Nie jest wymagająca dla sprzętu, więc powinna działać nawet na starym laptopie znalezionym na strychu. Od 30 lipca 2019 roku jest również dostępna na PlayStation4 oraz Nintendo Switch.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu