Jagged Alliance plus Arma? – Freeman guerilla

Freeman to gra niezależna stworzona na silniku unity. Recenzja dotyczy gry we wczesnym dostępie steam.

Uwaga zaznaczamy, że ocena produktu bazuje na wersji wczesnego dostępu, gra z czasem może się zmienić a błędy poprawić.

            Muszę przyznać, że byłem sceptycznie nastawiony do produkcji KK Game studio. Po pierwsze jedyną grą jaką studio stworzyło to właśnie ten tytuł. Po drugie co jeszcze bardziej przerażające ta gra niezależna łączy takie tytuły jak Jagged Alliance, Arma, Mount n Blade w jedno. Miks gatunków rzadko wychodzi producentom na zdrowie. Jak było tym razem? Zobaczmy.

Mechanika.

            Gra według złośliwych użytkowników steama jest wzorowana na konflikcie w Donbasie na Ukrainie. Rzeczywiście odbiór nasuwa taką myśl. Wzór kamuflażu jest łudząco podobny do min. Tego używanego w Rosji (Ponad to potwierdzam, że takie mundury da się kupić w każdym sklepie), a od czasu do czasu napotkamy flagi pokryte cyrylicą.

            Bawić się będziemy na kilka sposobów. W warstwie strategicznej sterujemy naszą armią na mapie gry (Mount n Blade), zarządzamy miastami, wybieramy cele. W warstwie taktycznej gra przechodzi w tryp FPP (ARMA). Tutaj dowodzimy ludźmi bezpośrednio oraz odpowiadamy za eliminacje przeciwnika przy pomocy na prawdę dużego arsenału.

            Musimy także bronić swoich baz i unikać groźniejszych przeciwników dopóki nasi podkomendni nie dostaną od nas lepszego sprzętu (J Alliance).

Ocena.

            Gra na prawdę pozytywnie zaskakuje. Okazuje się, że mimo skrajnego połączenia RPG, Akcji, FPP, gier strategicznych, może się to udać. Z wad, których mógłbym wymienić to właściwie  typowe dla wczesnego dostępu na steamie – bugi, brakujące linijki tekstu, źle nałożone tekstury. Właściwie nic co bardzo by przeszkadzało, gra na tym etapie jest 100% grywalna i powiem szczerze, że na steamie idzie spotkać produkcje gorzej wykończone a sprzedawane jako gotowy produkt.

            Czekam z niecierpliwością na pełną wersję gry, ciekawy co twórcy nam dorzucą. Jeszcze jedna ważna rzecz, drodzy czytelnicy, produkcja jest wykonana całkowicie na silniku Unity. Może to będzie dobra motywacja do waszej pierwszej produkcji? Mamkomputer.info chętnie pomoże i tutaj znajdziecie poradniki do Unity, powodzenia.

Zalety
-Każdy coś dla siebie tutaj znajdzie
-Produkcja jest rozbudowana mimo że jest to „indyk”
-Cena (w dniu publikacji około 50zł)
Wady
-Typowe dla wczesnych produkcji błędy

*Grafiki: Opracowanie własne na podstawie materiałów marketingowych KK Game studio na platformie steam, oraz opracowanie własne na podstawie produkcji Freeman guerilla.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu