Hiren’s Boot CD – zestaw narzędzi naprawczych.

Hiren’s Boot CD jest zbiorem służącym do diagnostyki, optymalizacji oraz naprawy komputera. Jest to tak naprawdę narzędzie all-in-one gdyż zbiór aplikacji jest naprawdę imponujący. W obrazie płyty znajdziemy między innymi okrojoną wersję Windowsa XP (mini XP), jądro systemu Windows 98, a nawet środowisko ratunkowe oparte na Linuxie. Warto zaznaczyć, że większość  programów dołączonych do zestawu działa w środowisku Mini XP. Znajduje się tam takie rodzynki jak TestDisk, antywirus Avira czy Recuva. Aktualnie wszystkie programy dołączane do zestawu są dostępne na licencji freeware, aczkolwiek sam Hiren’s jest darmowy jedynie do zastosowań domowych. Do wersji 10.4 w zestawie znajdowały się również programy płatne. Bieżąca wersja programu nosi numerek 15.2. Wspomnę również o narzędziu HBCDCustomizer dzięki któremu możemy dodać lub usunąć programy z zestawu.

Hiren's Boot CD - zestaw narzędzi naprawczych

Najważniejsze programy w zestawie to :

Mini XP
– system Windows XP z preinstalowanymi przydatnymi narzędziami takimi jak antywirusy, programy do  zarządzania rejestrem, edytor tekstowe itp

Dos Programs
–  system Dos z możliwością uruchomienia programów ratunkowych z interfejsem tekstowym

Linux Based Rescue Enviroment – system Linux z preinstalowanymi programami ratunkowymi

Windows Memory Diagnostic
 & MemTest86+ programy służące do testowania pamięci RAM pod kątem błędów

Offline NT/2000/XP/Vista/7 Password Changer
&  Kon-Boot programy służące do zmiany hasła w systemach Windows, najczęściej używane w przypadkach gdy zapomnimy hasła logowania

Seagate Disc Wizard
– potężne narzędzie do obsługi dysków twardych. Umożliwia między innymi kopiowanie pojedynczych plików, klonowanie partycji, formatowanie dysku. Dostępne jedynie w przypadku posiada dysku twardego Seagate bądź Maxtor.

Flop Boot Manager
& Smart Boot Manager – menedżery rozruchu komputera, jeśli na danym komputerze mamy kilka systemów operacyjnych, mamy możliwość wyboru systemu, który ma wystartować.

Fix „NTDLR is missing”
– naprawia błąd  „Brak Pliku NTLDR„, który uniemożliwia start systemu.

Darik’s Boot and Nuke
– służy do formatowania dysku twardego.

Pobierz Hiren’s Boot CD:

http://www.hirensbootcd.org/download/

Ocena 9/10

+wielozadaniowy
+duża ilość narzędzi w jednym miejscu
+ niecałe 600 MB do pobrania
+darmowy
-niezbyt przyjazny dla laika

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu