IMG Burn – wygodne nagrywanie obrazów CD/DVD

Recenzja darmowego programu zapewniającego nagrywanie obrazów płyt. Opis, ocena aplikacji, link do pobrania ze strony producenta. Moje ulubione narzędzie do wypalania płyt o nazwie IMG Burn. Program jest darmowy, dostępna jest również polskojęzyczna wersja programu.

IMG Burn - nagrywanie obrazów płyt CD/DVD

Do startu program potrzebuje dosłownie kilku sekund i wita nas kafelkowym interfejsem. Jak widzimy na screenie powyżej do wyboru mamy sześć funkcji:

  • zapis obrazu na płytę,
  • odczyt obrazu z płyty,
  • zapis folderu/plików na płytę bądź też do obrazu płytę
  • i dwie opcje służące do weryfikacji płyty po wypalaniu.

Jak widzimy zakres możliwości programu jest bardzo szeroki jednak brakuje mi bardzo opcji przegrania płytki w locie dobrzej nam znanej chociażbym z płatnego zestawu Nero.

IMG Burn - nagrywanie obrazów płyt CD/DVD

Wypalanie płyty jest banalne i sprowadza się do wybrania plików/obrazu płyty i kliknięciu przycisku nagraj. Program automatycznie dobierze ustawienia  i rozpocznie proces nagrywania. Warto zaznaczyć iż domyślnie włączona jest opcja weryfikacji płyty po nagraniu więc wypalanie może potrwać nieco dłużej.

Nie byłbym sobą gdybym nie zerknął w zaawansowane ustawienia programu, a tych jest całkiem sporo. Mamy możliwość włączenia OPC (Optimum Power Calibration), ustawienia przejścia pomiędzy warstwami w przypadku płyt dwuwarstwowych (tzw. Layer Break),a także utworzenia nawet wykresu po wnikliwej analizie płyty. Niestety z tego co udało mi się zauważyć program nie jest już rozwijany od 2013 roku.

Pobierz IMG Burn ze strony producenta:

http://www.imgburn.com/index.php?act=download

Ocena 8/10

+przejrzysty interfejs
+sześć trybów pracy
+masa opcji konfiguracyjnych
+dostępna polska wersja
+darmowy
-nie mamy możliwości przegrywania płyt w locie
-nierozwijany od 2013 roku


Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu