Jak założyć darmowego maila – przegląd konta pocztowego na wp.pl

Pierwszą skrzynką pocztową, którą przetestujemy to konto na Wirtualnej Polsce. Jak w większości darmowych skrzynek mamy do dyspozycji również wersję komercyjną. Czy jednak darmowa wersja skrzynki wystarczy by nas zadowolić? Przyjrzymy się jej w niniejszym artykule.

Test poczty wp.pl. Ocena konta, plusy i minusy.

Wpisujemy podany wcześniej adres do paska i pierwsze, co widzimy na stronie to wypunktowane zalety skrzynki, niestety część nich jest dostępna tylko dla wersji PRO! Na szczęście anty-spam jest również w wersji darmowej.

Aby założyć darmową skrzynkę wchodzimy na www.poczta.wp.pl

Klikamy „Załóż konto” i liczymy czas potrzebny na założenie konta (uzupełniamy tylko obowiązkowe pola). Czas 1:26 sekund.

porównanie kont email

Ranking najlepszych, darmowych kont pocztowych!

Przez kilka dni testowaliśmy najpopularniejsze i bezpłatne konta pocztowe w Polsce. Czas poznać wyniki naszego testu biorąc pod uwagę ocenę ogólną, jak również zwycięzców w poszczególnych kategoriach. [czytaj dalej…]

Wszystko jest proste, nie ma problemu z uzupełnieniem poszczególnych pól. Jedynym problemem może się okazać właściwe przepisanie kodu zabezpieczającego CAPTCHA,  niestety jest to konieczność, ale czasami poprawne wpisanie liter, przy całej dokładności, jest po prostu trudne. Poczta ta oferuje tylko jedną domenę – wp.pl. Przechodzimy na pocztę i wita nas informacja o nowej funkcjonalności jaką jest segregator.

Test poczty wp.pl. Ocena konta, plusy i minusy.

Klikamy dalej i widzimy pocztę, interfejs jest czytelny, przejrzysty, po lewej stronie znajdują się najważniejsze foldery (odebrane, wysłane, robocze, spam). W oczy rzuca się również baner zachęcający do przejścia na wersję PRO. Dla informacji, wersja PRO jest płatna i kosztuje w najtańszym pakiecie 33 złote rocznie.

Test poczty wp.pl. Ocena konta, plusy i minusy.

 

Co ważne, każdy moduł w interfejsie możemy ukryć, możemy zmienić układ, wygląd (kilkanaście skórek), a także wyłączyć segregator (domyślnie jest on włączony), zakładka „kontakty” znajduje się na górnej belce.  Poczta ma nieograniczoną pojemność, maksymalna wielkość załącznika to 100 MB. Minusem poczty są reklamy, na poczcie szybko pojawiły się aż cztery okienka z reklamami. Z informacji zamieszczonej wynika, że reklamy znikną niestety tylko w wersji płatnej.

Test poczty wp.pl. Ocena konta, plusy i minusy.

 

I na sam koniec przetestujemy opcję usuwania konta. Oczywiście jest opcja, która może nam się nigdy nie przydać, ale warto sprawdzić czy jest w ogóle możliwość usunięcia naszego konta, bowiem wcześniej wymagało to wysłania listu zwykłą pocztą do administratora.

Swoje konto możemy w przypadku konta na wp.pl szybko usunąć wchodząc:

opcjemój profil wizytówkausuń konto.

Podsumowanie:

+ nieograniczona pojemność konta, duża pojemność załączników, przyjazny interfejs,

– reklamy (zarówno w interfejsie, jak również na stronie logowania i wylogowywania), nie do końca skuteczny anty-spam

Ocena:

– proces zakładania konta – 9/10 pkt

– interfejs – 9/10 pkt

– pojemność konta oraz wielkość załącznika – 8/10 pkt

– brak reklam – 2/10 pkt

– intuicyjność  –  8/10 pkt

ocena ogólna 36/50

porównanie kont email

Ranking najlepszych, darmowych kont pocztowych!

Przez kilka dni testowaliśmy najpopularniejsze i bezpłatne konta pocztowe w Polsce. Czas poznać wyniki naszego testu biorąc pod uwagę ocenę ogólną, jak również zwycięzców w poszczególnych kategoriach. [czytaj dalej…]

Podziel się wiedzą z innymi

11 odpowiedzi na "Jak założyć darmowego maila – przegląd konta pocztowego na wp.pl"

 1. Poczta wp to najgorsza możliwa poczta. Brak uwierzytelnienia dwuskładnikowego typu sms. Odzyskanie hasła smsem kosztuje kilkanaście złotych. Filtr antyspamowy praktycznie nie działa. Pomoc techniczna nie radzi sobie z problemami. Nie polecam – jest mnóstwo innych, lepszych i bezpieczniejszych miejsc na założenie poczty niż wp. I darmowych nawet przy dwuskładnikowym smsie, a nie, że trzeba płacić za odzyskanie hasła. Jedyne zabezpieczenie dwuskładnikowe to apka, a po co i dlaczego? Żeby Cię dobrze sprofilować. Dno, masakra, antykwariat.

  Odpowiedz
 2. NAJGORSZY serwis poczty elektronicznej, przy dar mowym koncie próby wymuszenia płatnych usług !!!! blokowanie dostępu i nie dochodzące maile .

  Odpowiedz
  1. Podłączam się do opinii innych osób. Uważam iż to jest najgorsza poczta elektroniczna.
   Gdy pojawi się problem z miłą chęcią go oleją.

   Odpowiedz
  2. Nie polecam!!!!! Proby wyldzenia pieniedzy za rzekomy brak wlasciwego hasla. haslo stalilem bardzo proste i zapisalem na kartce. Tego samego dnia logowalem sie 2 razy i za kazdym racem wszystko bylo w porzadku. Za kilka dni ponowna proba logowania zakonczyla sie komunikatem o błędnym haśle. Konieczność ustanowienia nowego asla to koniecznosc oplaty 6 zl!!!!!!!!

   Odpowiedz
 3. Nie polecam poczty e-mail na wp.pl. U mnie okazało się, że wysyłane wiadomości nie docierały do adresata i nie było żadnej wiadomości o tym. Dowiedziałem się o tym przypadkiem i sprawdziłem. Rzeczywiście listy wysyłane z poczty na portalu wp.pl nie docierały. Sprawdziłem wielokrotnie i oczywiście jedne wysyłały się dobrze ale część ginęła w internecie nawet bez żadnej odpowiedzi ze strony wp.pl Dlatego omijam tych oszustów i kanciarzy teraz z daleka.

  Odpowiedz
 4. Zgadzam się, nowa poczta WP to koszmar, teraz jeszcze jakiś widżet reCAPTCHA nie pozwala normalnie korzystać z tej poczty.

  Odpowiedz
 5. WP odkąd założyła telewizję nie ma dnia żeby nie było reklam spamów i nieproszonych ofert ja usuwam konto na WP ale nie wiem gdzie założyć nowe mam jeszcze na Gmailu ale jak wiadomo to USA założyło pocztę i jak się opowiada mogą być sprawdzane wiadomości

  Odpowiedz
 6. Nie sprawdzaliście:
  1. możliwości i jakości antyspamowych czyli ilość dopuszczalnych pozycji (wp.pl ma ich tylko 100 dla wersji free),
  2. formy płatności – wp.pl ma tylko idiotyczną wersję przez tzw. PayU czy coś w tym rodzaju i nie można normalnie płacić np. kartą płatniczą czy poprzez przelew z konta. Filtr antyspamowy jest mocno ograniczony i nie można stosować kombinacji np: reklama.*@*.pl. Formy płatności poprzez PayU czy PayPal nie budzą mojego zaufania (raz tylko płaciłem przez PayPal i straciłem wiele czasu i nerwów a do tego po kilku latach przypomnieli sobie o mnie i mnie „molestowali”.
  3. mam wiele kont pocztowych na różnych portalach ,ale głównym od kilkunastu lat jest konto pocztowe na Home.pl – jest drogie bo 61,50/rok ale jedyną zaletą jest nieograniczona ilość i forma filtra antyspamowego. Jakiś rok temu wprowadzili „nową pocztę” a jej funkcjonalność i czytelność znacznie się pogorszyła. Na domiar złego poczta (*@post.pl) strasznie długo się wczytuje a czasem wogle się nie wczyta – starapoczta.post.pl wczytywała się błyskawicznie, ale niedawno mnie i żonie ją wyłączyli. W związku z tym zamierzam opuścić Home.pl (i wiele tysięcy pozostawionych tam e-maili) i poszukuję „rozsądnego serwera poczty” ale nie *wp.pl, o2.pl, interia.pl, onet.pl i gmail.com (wszystkie te mam lub miałem i mnie nie zadawalają). Stąd moja wizyta w tym miejscu.

  Odpowiedz
 7. wp "fan inaczej" · Edit

  WP ostatnio zmieniła mi skrzynkę na „nową”, która ma ewidentnie starszy layout, mniej funkcjonalności. Wygląda to tak, jakby ktoś podstawił mi skrzynkę, którą można inwigilować. Podejrzewam, że ktoś grzebie w moich wiadomościach. W każdym bądź razie, już raz mi „podstawiono” tę wersję, potem powrócono z „nowej” poczty, do standardowego widoku. Jestem informatykiem i wiem, że to nie jest normalna sytuacja, na dodatek nigdzie nie zapowiedziana, dlatego zacząłem szukać innej, mniej politycznie uwiązanej poczty. Tak, politycznie uwiązanej, bo to, że WP.pl to szmatławiec uprawiający cenzurę, manipulujący informacją, to chyba już każdy w tym kraju wie. W każdym bądź razie, skrzynka pocztowa była całkiem OK, mało spamu, ale po tych manipulacjach ostatnio, straciłem do nich kompletnie zaufanie!

  Odpowiedz
 8. Na o2.pl jest cenzura polityczna , myślę nad usunięciem swojej poczty bo wydaje mi się że osoby niepowołane przeglądają moją pocztę .

  Odpowiedz
 9. Serwery WP (włączając interię i o2) są na listach spamu w większości państw. Zapomnieliście więc sprawdzić możliwość dostarczania wiadomości.

  Po drugie 'przyjazny’ interface… Nie znalazłem informacji czy sprawdzacie możliwość sortowania poczty inną niż według daty.

  Odpowiedz

Komentarz do postu