Kiddo – urządzenie pomocne rodzicom.

Gadżet o nazwie Kiddo zyskuje coraz większą popularność. W połączeniu ze smartfonem daje przydatne możliwości zwiększające bezpieczeństwo dziecka.

Sezon letni, wakacje, wyjazdy – jest to bardzo trudny okres dla rodziców by całkowicie upilnować swoje pociechy. Nie jest to problem z którym zmagają się jedynie rodzice z naszego kraju lecz na całym świecie. Grupa studentów z Politechniki Gdańskiej, która tworzy własną firmę BlastLab wpadła na znakomity pomysł dzięki któremu utrzymywanie stałego kontaktu na linii rodzic-dziecko jest możliwe. Wydaje mi się, że sami twórcy tworząc coś takiego nie sądzili początkowo, że ten gadżet zyska w bardzo szybkim czasie tak dużą popularność.

Kiddo - urządzenie pomocne rodzicom. Poradnik komputerowy.

Co to jest Kiddo i jak działa?

Cała idea urządzenia polega na tym, że w skład zestawu wchodzą 2 bransoletki na rękę. Jedna dla rodzica, a jedna dla dziecka. Tak jak większość gadżetów elektronicznych w dzisiejszych czasach Kiddo również posiada możliwość połączenia z naszym smartfonem i tym właśnie jest kolejny krok – instalacja aplikacji na telefon. Dzięki temu zyskamy możliwość ustawienia maksymalnej odległości na jaką dziecko może się oddalić. Korzystając z tego urządzenia możemy spokojnie schować telefon do kieszeni i nie martwić się, że jeżeli spuścimy z oka nasze pociechy chociaż na chwilę to zaraz ich nie będzie. W przypadku gdy dziecko odejdzie zbyt daleko bransoletka natychmiastowo nas zaalarmuje, a dzięki połączonej z telefonem aplikacji możemy w szybki i łatwy sposób sprawdzić gdzie dokładnie się znajduje.

Aplikacja jest o tyle fajna, że oprócz bransoletki dla jednego dziecka istnieje możliwość rejestracji jeszcze kilku w przypadku większej rodziny niż model 2+1.

Warty podkreślenia w tym przedsięwzięciu jest fakt, że aplikacja Kiddo wspomagana jest inną bardzo pomocną aplikacją czyli Social GPS. Pozwala na natychmiastową komunikację ze znajomymi w pobliżu dzięki czemu zagubione dziecko będzie mogło zostać odnalezione jeszcze szybciej!

W przypadku gdy bateria będzie bliska rozładowania również zostaniemy o tym poinformowani. Ładowanie wygląda tak samo jak w przypadku smartfonów – można użyć PowerBanku lub standardowej ładowarki USB.

O samym Kiddo –

Strona producenta –

 

* Zdjęcie i film użyty w artykule pochodzą ze strony producenta

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu