Który hosting najlepszy? Pomoc techniczna.

W teście pomocy technicznej braliśmy dwa kryteria: szybkość odpowiedzi wsparcia technicznego na nasz problem oraz  jej merytoryczną jakość. A więc zaczynamy test hostingów.

Poniżej prezentujemy harmonogram testu.

Test hostingów 2015. Jak działa pomoc techniczna.

 

Jest czwartek, 3 września.

godz. 13:52 – wysłaliśmy identyczne dwa zapytania do wszystkich firm oferujące hostingi. Zapytanie zostało wysłane w godzinach pracy wszystkich firm, tak aby każdy miał równe szanse. No to czekamy…

godz.13:53 – jest już pierwsza odpowiedź! Mamy wiadomość mailową z linuxpl.com, czas odpowiedzi 1 minuta, błyskawicznie! Co więcej odpowiedź była dobra pod względem merytorycznym. Czekamy na kolejne odpowiedzi.

godz.13:58 – jest druga odpowiedź, z hekko.pl.  Odpowiedź dłuższa niż u poprzednika, również bardzo dobra merytorycznie, co więcej napisana w języku zrozumiałym dla każdego użytkownika. Póki co wybieramy tą odpowiedź za najlepszą.

godz.14:07 – mamy trzecią odpowiedź, tym razem z nazwa.pl. Odpowiedź na pierwsze pytanie nie jest do końca wyczerpuje temat, na drugie pytanie odpowiedź jest bez zarzutu. Póki co lider jakości odpowiedzi pozostaje bez zmian.

godz.17:36 – trochę czekaliśmy, ale mamy czwartą odpowiedź od home.pl. Odpowiedź bardzo rzeczowa, wszystko jasne i zrozumiałe. Merytorycznie pierwsze miejsce, prawie na równi z hekko.pl, ale czasowo jest spora różnica.

5 września, 14:37 – jest i ostatnia odpowiedź z az.pl. Odpowiedź bardzo dobra, ale ten czas oczekiwania….

Podsumowanie testu

Pomoc techniczna

Podsumowanie tabelaryczne (maksymalna liczba punktów to 10 pkt)

Test hostingów 2015. Jak działa pomoc techniczna.

Przebieg testu:

 1. Wstęp do testu. Porównanie ofert
 2. Założenie konta, wygląd panelu klienta oraz panelu administracyjnego.
 3. Proces tworzenia skrzynek pocztowych i ich odporność na SPAM
 4. Autoinstalatory – proces instalacji WordPressa
 5. Szybkość serwera
 6. FTP
 7. Kreatory stron www
 8. Pomoc techniczna
 9. Backup
 10. Podsumowanie testu

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Który hosting najlepszy? Pomoc techniczna."

 1. Zadowolony klient hostingowo.pl · Edit

  Jeżeli chodzi o support to za najlepszą firmę uważam hostingowo.pl Odpowiadają naprawdę szybko, merytorycznie i co ważne zrozumiale dla przeciętnego Kowalskiego. Jednak to, co ich wyróżnia na tle innych firm to support dedykowany w standardzie. Zawsze kontakt masz z tym samym pracownikiem, który wie jakie z jakich usług korzystasz i nie trzeba za każdym razem wszystkiego od nowa tłumaczyć.

  Odpowiedz

Komentarz do postu