Który program do poczty eMail okaże się najlepszy? Wyniki testu.

Przeprowadziliśmy testy czterech programów klienckich poczty elektronicznej. Który program do poczty eMail okazał się najlepszy? Przedstawiamy wyniki.

Który klient poczty eMail najlepszy

Testujemy programy pocztowe.

Procedura testowa

Test programu Foxmail

Test programu IncrediMail

Test programu Thundebird

Test programu Windows Live Mail

Podsumowanie testu, wyniki

Który program do poczty eMail. Wyniki testu
Podsumowanie punktacji testu programów do poczty eMail

Zdecydowanym zwycięzcą naszego testu zostaje Thunderbird. Przede wszystkim dlatego, że jest od pierwszego dotknięcia polskojęzyczny, dobrze sobie radzi z konfiguracją kont pocztowych i zawiera kilka dobrze zrobionych dodatkowych funkcjonalności. Program stosunkowo najlepiej radzi sobie ze spamem, w porównaniu z testowanymi programami, sam efekt ochrony jednak pozostawia wiele do życzenia.

Drugie miejsce zajął produkt chińskich programistów – Foxmail, program, który pozytywnie zaskakuje swoją funkcjonalnością, posiada bardzo prosty ale funkcjonalny interfejs i minimalistyczną konstrukcję. Niedopracowane tłumaczenie oraz zupełnie nieskuteczny filtr antyspamowy dystansuje go jednak do zwycięzcy testu.

Trzecie miejsce przypadło programowi Windows Live Mail, który o włos przegrał z chińskim produktem. Przyczyniła się do tego przede wszystkim mniejsza funkcjonalność edytora stopki, oraz nieco słabiej wykonane niektóre funkcje np. filtrowanie i wyszukiwanie wiadomości. Nie pomogła nawet lepsza ochrona antyspamowa, której i tak daleko do doskonałości.

Ostatnie – czwarte miejsce przypadło IncrediMail, który co prawda spełnia swoją funkcję jako klient pocztowy, jednak ma kilka minusów i słabszą funkcjonalność w stosunku do konkurencji! Brak ochrony antyspamowej w wersji darmowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności przyczynił się najbardziej do uzyskania najniższego wyniku.

Na sam koniec istotna uwaga, żaden z programów nie poradził sobie w dostateczny sposób ze spamem, który jak wiadomo przychodzi z różnych, zmieniających się adresów niedających się zablokować statyczną czarną listą. Prezentowane programy są darmowe, trudno zatem wymagać posiadania przez nie inteligentnego, aktualizowanego filtru antyspamowego. Trudno liczyć na to, że dostaniemy do dyspozycji taki mechanizm za free.

Podziel się wiedzą z innymi

4 odpowiedzi na "Który program do poczty eMail okaże się najlepszy? Wyniki testu."

 1. od lat używam Thunderbird-a – nie wiem jak u innych ale jest z nim coraz gorzej
  Przy usuwaniu maili ( a jest ich codziennie po kilkanaście) – przynajmniej przy jednym dziennie Thunderbird się zacina ( program nie odpowiada)
  Nie wiem co jest nie tak – ale jest to wkurzające
  Za każdym razem jak się zatnie , muszę czekać parę minut – nastepne maile kasuje już od razu bez zacinki ( do następnego otwarcia i kasowania maili )

  Odpowiedz
 2. art sponsorowany przez Thunerbirda ? mam go i niestety ma minusy… szczególnie „nowoczesny” wygląd to moim zdaniem szajowatość. Gdyby nie to że foxmail wysyłał mi spam z kont to bym nie zmienił foxmaila.

  Odpowiedz

Komentarz do postu