Lego LIFE czyli Facebook dla dzieci!

Lego LIFE – recenzja dziecięcego portalu społecznościowego.

Od niedawna zaczął funkcjonować portal społecznościowy dla dzieci, które nie mają jeszcze ukończonych 13 lat i nie są w stanie zrobić konta na popularnym Facebooku. To bardzo ciekawy pomysł. Patrząc na pierwsze zrzuty ekranu i sam opis portalu śmiało można powiedzieć, że osoby zajmujące się tym projektem mają niebywały talent i bujną wyobraźnie!

Lego LIFE czyli Facebook dla dzieci! Poradnik komputerowy.

W rzeczywistości żelazną zasadą wszystkich serwisów społecznościowych jest zakaz udostępniania osobom poniżej 13 roku życia takich samych treści jak w przypadku dorosłych. Oczywiście… tylko rodzic jest w stanie powstrzymać swoje nieletnie dziecko od założenia takiego konta, bo wystarczy, że przy rejestracji poda fałszywą datę urodzenia, ale jak wiadomo przepisy to przepisy.

Jakie możliwości skrywa w sobie LEGO LIFE?

W ramach korzystania z serwisu najmłodsi będą mogli tworzyć modele z klocków lego i dzielić się nimi z innymi. Jak wiadomo aplikacja jest dostępna do pobrania na smartfony działajace na systemach iOS oraz Android. Twórcy są również bardzo przekonani, że ich przyszłe działania będą wiązały się z lepszą ochroną „maluchów” w sieci.

Lego LIFE czyli Facebook dla dzieci! Poradnik komputerowy.

Sama zasada serwisu LEGO LIFE jest bardzo zbliżona do popularnego Facebooka, ponieważ również dostępna jest tablica na której użytkownicy mogą dodawać sobie posty do poszczególnych kategorii takich jak np. „Superbohaterowie„, „Zwierzaki„, „Samochody” itp.

LEGO LIFE jest bezpieczny

Opróćz aspektu rozrywkowego czyli rożnego rodzaju gier, quizów filmowych i tak dalej producenci pomyśleli również o bezpieczeństwie. W ramach serwisu nie jest możliwe prowadzenie prywatnych konwersacji oraz zabronione jest udostępnianie jakichkolwiek informacji dzięki którym mogłoby dojść do namierzenia dziecka w świecie rzeczywistym.

Lego LIFE czyli Facebook dla dzieci! Poradnik komputerowy.

Przedstawiciele całego serwisu przyznają, że do jego stworzenia zainspirowały ich dzieci i decydując się na ten projekt mieli w zamyśle dać im przestrzeń w świecie wirtualnym by mogły robić to samo czyli doskonale się bawić, dzielić rozmaitymi budowlami z klocków LEGO z innymi oraz wzajemnie się inspirować.

Sam nie mam jeszcze dzieci, ale gdybym miał wybierać serwis społecznościowy dla mojej pociechy wybrałbym właśnie LEGO LIFE.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu