Moonshades.

Moonshades klasyka w Smartfonowym wydaniu – testujemy. Darmowa gra na Androida ze Sklepu Play. Klasyczny Dungeon Crawler.

Ostatnio zajmowaliśmy się klasyczną grą RPG na telefony – Exiled Kingdoms.

Dzisiaj koncepcja pozostała ta sama, ale tym razem w formie Dungeon Crawlera. Niegdyś bardzo popularnego podgatunku RPG. Powód był prozaicznie prosty. Ograniczenie sprzętowe ówczesnych komputerów. Zamknięte ściany powodowały, że scena gry nie musiała wszystkiego ujawniać a jednocześnie tworzyło ciężki klimat stałego zagrożenia – nie ma jak uciec w bok. Czy dziś ten system zadziała? Sprawdźmy to.

Rozgrywka.

            Gra po krótkim wstępie fabularnym wita nas naszą bazą wypadową, oczywiście w podziemiach. Dwójka naszych bohaterów wita kowala, który z jakiegoś sobie tylko znanego powodu ma zamiar nam pomóc. Będzie nam sklepem, zleceniodawcą, pierwszym przyjacielem. Po pobraniu zadań zapuszczamy się w lochy. Klasycznie walczymy całą drużyną, wybieramy im umiejętności, co bardzo sympatyczne nie ma systemu klas. Obie nasze postacie na start mają podstawowy ekwipunek i jedynie możliwość ataku, więc sami zdecydujemy czy chcemy dwójkę magów, czy może wojownika i kapłana.

            Co istotne to wszelkie umiejętności nie są dostępne od razu a dopiero po odkryciu zwoju z instrukcjami. Powoduje to, że musimy zachowywać czujność gdyż aby odkryć wszystkie sekrety będziemy musieli znaleźć w lochach sekretne przejścia czy też rozwiązać zagadki logiczne (lub mniej logiczne).

Mechanika.

            Przyznać muszę, że podobnie jak z Exiled Kingdoms, także tutaj nie rekomenduje granie na małym smartfonie, im większe urządzenie tym lepiej, gdyż cały ekran jest praktycznie interaktywny, łatwo o pomyłkę. Mimo to jest przejrzysty, kliknięcie w umiejętność, powoduje jej użycie, klikanie w mikstury wypicie itd.

            Duża ilość sprzętu plus na prawdę ładna grafika robiona na silniku Unity (zresztą zami zobaczcie na screeny i porównajcie je z innymi grami RPG na smartfony). To co jednak na minus to mikropłatności, nie są co prawda bardzo narzucające się ale w jednym przypadku jest to chamski skok na kasę. Nasz ekwipunek ma na start 25 miejsc i aby go rozszerzyć musimy niestety wydać walutę premium a więc Kazimierz Wielki lub Chrobry chętnie odwiedzi konto autorów.

Pobierać?

            Według mnie śmiało można pobrać produkcje na telefon. Gra się na prawdę dobrze a jeśli ktoś z was grał w jakiekolwiek Dungona to raz dwa zrozumie zasady gry, aplikacja ma na prawdę dobrą ocenę i z tego co wiem wciąż ma wsparcie twórców.

Zalety
-Klasyk,
-Brak reklam,
-Polski język,
-Darmowa,
-Śliczna grafika.
Wady
-Mikropłatności,
-Na małym ekranie mało intuicyjny interfejs

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu