OnePlus 2 – kolejny „zwykły” flagowiec?

Gdy w 2014 roku pewna nieznana wcześniej firma zaczęła reklamować swój telefon jako zabójcę flagowców niewiele osób wierzyło w te zapowiedzi. Z czasem okazywało się, że specyfikacja OnePlus One, bo tak nazywał się telefon, nie odstawała od konkurencji, a do tego smartfon wyróżniał się niską ceną.

OnePlus 2 – kolejny zwykły flagowiec

W rezultacie firma OnePlus zaliczyła bardzo dobry start na rynku mobilnym i rok później zaprezentowała kolejny model, czyli OnePlus 2. Co ciekawe producent zachował swoje hasło reklamowe, mimo że w obecnej sytuacji straciło ono nieco na swojej aktualności.

Zacznijmy jednak od specyfikacji urządzenia, prezentuje się ona następująco:

Wyświetlacz 5,5”, FullHD

Procesor Qualcomm Snapdragon 810

GPU Adreno 430

RAM 4 GB (3 GB w wersji z 16 GB pamięci)

Pamięć 16 lub 64 GB

System Oxygen OS (bazujący na systemie Android Lollipop 5.1)

Dual SIM

Aparat główny 13 Mpix, przedni 5 Mpix

Bateria: 3300 mAh

Wymiary: 152 x 75 x 10 mm

Waga: 175 g

Oczywiście dochodzi do tego zestaw łączności, m. in. Bluetooth 4.1, WiFi i internet LTE. Zabrakło natomiast slotu na kartę pamięci.

 

OnePlus 2 – kolejny zwykły flagowiec

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule – OnePlus 2 nie jest kolejnym nieciekawym flagowcem, ale nie jest też ich zabójcą. Po pierwsze zabrakło w nim kilku elementów – takich jak karta pamięci czy też czysty, niemodyfikowany Android. Po drugie sytuacja na rynku nieco się zmieniła i smartfon od tego producenta nie robi już takiego wrażenia, głównie dlatego, że już wiemy czego się po nim spodziewać. W sklepach można znaleźć też wiele innych, równie ciekawych konstrukcji, które nie różnią się aż tak bardzo od opisywanego telefonu.

OnePlus 2 – kolejny zwykły flagowiec

 

Cena OnePlus 2 powinna oscylować w granicach 1700 zł, ale należy do tego doliczyć koszt przesyłki do Polski (producent jeszcze nie prowadzi w naszym kraju oficjalnej dystrybucji).

* Wszystkie zdjęcia pochodzą od OnePlus.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu