Personalizacja powiadomień w Windows 10

Microsoft w najnowszej odsłonie swojego systemu, zaprezentował masę nowości jedną  z nich jest Centrum Akcji Windows 10. Początkowo uważałem to za nieprzydatny gadżet wycięty wprost z systemów na urządzenia mobilne. Jednakże kilka miesięcy po premierze dziesiątki i po kilku małych operacjach mających na celu personalizację powiadomień, doceniłem ten ficzer.

Krok pierwszy

Uruchamiamy Ustawienia, następnie przechodzimy do sekcji System i zakładki Powiadomienia i Akcje.

Windows 10 - personalizacja powiadomień, centrum akcji.

Krok drugi

Teraz rozpocznie się prawdziwa personalizacja. Pierwszą rzeczą którą powinniśmy zrobić to ustawienie ikonek tzw „Szybkiej akcji„.  Są to skróty, które  pozwalają w bardzo szybkim czasie na uruchomienie WiFi, bluetooth czy też zmianę jasności ekranu.  Zmiany możemy dokonać klikając na odpowiedni przycisk, pozwoli nam to zmienić jego funkcję bądź też całkowicie usunąć z centrum akcji.

Windows 10 - personalizacja powiadomień, centrum akcji.

Krok trzeci

Teraz zajmiemy się powiadomieniami dzielą się one na systemowe oraz te pochodzące z aplikacji firm trzecich.  Najpierw zajmiemy się powiadomieniami systemowymi, jak logika wskazuje znajdują się one w sekcji Powiadomienia. Możemy wyłączyć bądź też włączyć: porady dotyczące systemu, powiadomienia na ekranie blokady oraz przypomnienia o alarmach oraz połączeniach (VOIP).  Ostatnią zakładką jest Powiadomienia z następujących aplikacji, gdzie możemy włączyć bądź też wyłączyć powiadomienia z aplikacji firm trzecich zainstalowanych na naszym komputerze (oczywiście jeżeli aplikacje wyposażono w powiadomienia).

Windows 10 - personalizacja powiadomień, centrum akcji.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu