Powrót Quake? – Cathedral 3D. PGA 2019

Kolejna gra, przywieziona z PGA 2019. Testujemy klasyczną produkcję Cathedral-3D. Czy polski Indyk może stać się nowym Quakem?

Uwaga! W grę gramy w trybie early acces, wszelkie błędy i wrażenia płynące z gry mogą ulec zmianie od wydania artykułu

Właśnie wracam ze szkoły, rzucam plecak na kanapę chwytam w rękę frugo i czipsy biesiadne i rozsiadam się przed monitorem tak wielkim, że ugina się pod nim biurko. Na ścianie wiszą plakaty Tomb Rider i Kosmicznego meczu a rodzice oglądają „rodzinę zastępczą”
            Tak się czułem właśnie przy pierwszym spotkaniu z tytułem Cathedral 3D, polskie dwu-osobowe studio zresztą dołożyło starań żeby ich stanowisko było podróżą w czasie.

Rozrywka

            W tytułowej produkcji wcielamy się w smoka, który jednak ma lekki problem ze skrzydłami a na dodatek spora grupa ludzi akurat za smokami nie przepada. Nie pozostaje nam nic innego jak się bronić przez masowe importowanie ognia.

            Akcja gry rozgrywa się na planszach przypominających zamek lub katedrę, na PGA miałem okazję ograć dość wstępną wersję, więc bez fabuły ale z tego co zrozumiałem autorzy dalej nad tym pracują.

Mechanika

            Rzeczywiście porównanie do Quake jest tutaj słuszne, postać może zrobić nawet słynnego rocket jumpa! Nasz smok ma możliwość również skakania na bardzo duże wysokości, co zapewnia dużą przewagę nad przeciwnikami.

            Tradycyjna jest tutaj także grafika i sekrety, które mają być umieszczone na poszczególnych mapach. Dla kogoś kto pamięta te czasy z własnych doświadczeń, jest to nie lada gratka. Tradycjonalizm widać nawet po naszej postaci, która im więcej oberwała tym bardziej zakrwawiony jej awatar.

Podsumowanie

            Na PGA nie widziałem dużo, a już jestem w stanie napisać, że chętnie zobaczę więcej. Gra uderza w czułe struny wspomnień, i muszę przyznać, że słusznie, bo nowe Doomy, Quake itd. Nie oddają już tego klimatu tak jak robi to Cathedral-3D

Zalety
• sprawdzone mechaniki
• prosta ale przyjemna grafika
• rodzima produkcja
• jesteś smokiem!
Wady
• Jeszcze dużo pracy przed twórcami

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu