Przydatne APKI. Eksploratory plików

W cyklu „Przydatne APKI” przeglądamy najciekawsze aplikacje, które mogą się przydać w naszym urządzeniu z Androidem. Dziś omawiamy eksploratory plików.

Przegląd przydatnych aplikacji mobilnych. Eksploratory plików

Niektóre z naszych urządzeń nie mają aplikacji służących do przeglądania plików w folderach i katalogach. Zdarza się również tak, iż są one bardzo okrojone lub po prostu nie przypadły nam do gustu. Na szczęście możemy zainstalować zamiennik. Przed Wami Top 4 najlepszych eksploratorów.

Przegląd przydatnych aplikacji mobilnych. Eksploratory plików

ES File Explorer File

Dostępny jest w sklepie za darmo, chociaż ma także swoją płatną wersję. Za jego pomocą wytniemy, skopiujemy i przeniesiemy dowolny plik na naszym urządzeniu. Z poziomu aplikacji mamy widok na miniatury folderów i plików. Z dodatkowych opcji wyróżnić można także możliwość wielokrotnego zaznaczania, edycji nazwy poszczególnych katalogów, zarządzanie aplikacją oraz obsługę ZIP i FTP.

 

Przegląd przydatnych aplikacji mobilnych. Eksploratory plików

Total Commander

Dobrze znany z większych ekranów program został dostosowany do potrzeb Androida. Za jego pomocą rozpakujemy pliki ZIP i RAR, skorzystamy z dobrodziejstw chmury, dzięki zainstalowanym wtyczkom oraz inne zadania, które powinien wykonać dobry eksplorator plików, nie będą żadnym problemem dla tej aplikacji. Wybrać możecie także wiele opcji językowych, między innymi nasz rodzimy Polski. Nie musicie także nic płacić. Poniżej link do sklepu Play.

 

Przegląd przydatnych aplikacji mobilnych. Eksploratory plików

Menedżer plików

Asus postanowił udostępnić dla wszystkich swoją wersję eksploratora plików. To była dobra decyzja. Świadczą o tym oceny użytkowników i liczba pobrań. Wyszukiwanie, przenoszenie, usuwanie, zapis, zarządzanie plikami w sieci, dostęp do chmury, obsługa ZIP oraz RAR, a także możliwość strumieniowania multimediów to tylko niektóre z funkcji tej aplikacji.

 

Przegląd przydatnych aplikacji mobilnych. Eksploratory plików

X-plore File Manager

Podobnie jak wcześniej opisywane programy, tą aplikację będziecie mogli wykorzystać do identycznych zastosowań. Dodatkowo, z jej poziomu zobaczymy, które pliki zajmują najwięcej miejsca na dysku. Zaszyfrujecie także poufne pliki, aby nikt inny nie miał do nich dostępu, oprócz Was. Dostępna za darmo w sklepie.

 

Przegląd przydatnych aplikacji mobilnych. Eksploratory plików

Podsumowanie

Każda ze wspomnianych w tym artykule aplikacji jest do siebie podobna. To dlatego, iż pochodzą z tej samej kategorii i stworzone zostały do identycznych zadań. Jednak poszczególne z nich oferują opcje, których brakuje konkurencji. To, na którą postawicie, zależeć będzie jedynie od Waszych preferencji. Mnie osobiści najbardziej przypadły do gustu propozycje Asusa i Total Commander.

Pobierz ES File Explorer File na Android

Pobierz Total Commander na Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ghisler.android.TotalCommander

Pobierz Menedżer plików na Android

Pobierz X-plore File Manager na Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lonelycatgames.Xplore

 

* Zdjęcia pochodzą ze stron pixabay.com oraz sklepu Play

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu