Zbuntowani policjanci nie godzą się na rząd bezprawia. O Rebel Cops.

Poprowadź krokami zbuntowanych funkcjonariuszy w Rebel Cops. Stań przeciw mafii i zaprowadź porządek w mieście. Nie bój się walczyć o praworządność.

Życie policjanta wcale nie jest łatwe. Szczególnie takiego, który kieruje się zasadami, a w jego mieście panuje anarchia i korupcja. Trudno być dobrym gliną, gdy nad miastem pieczę sprawuje mafia, która uważa się za nietykalną. Rebel Cops to opowieść o policjantach, którzy zostali zmuszeni do wzięcia spraw we własne ręce, którym zgorszenie panujące wokół naprawdę zaczęło przeszkadzać. To opowieść o policyjnym podziemiu stworzonym po to, by zniszczyć miejską mafię i wreszcie zaprowadzić porządek, na który zasługują mieszkańcy.

Trochę o superbohaterach.

To tacy mali, zwykli superbohaterowie, którzy działają pod przykrywką i próbują coś zdziałać, gdy nikt inny nie jest zainteresowany. Rebel Cops to dobry spin-off This is The Police, który również skupia się na ciekawej historii i wciągającej fabule. Odkrywamy ją pomiędzy kolejnymi misjami. Naszym celem jest unieszkodliwienie najgroźniejszego z miejskich bandytów, czyli Viktora Zueva. To on kieruje mafią, która zjada miasteczko Ripton od wnętrza.

W tle kultowych tytułów.

Gra została wykonana w stylu X-COM, co oznacza, że w trakcie misji poruszamy się po planszach przedstawionych w rzucie izometrycznym. Nie mamy zdolności sterowania kamerą i wszystko widzimy z jednego ujęcia. Rozgrywka zaczyna się od naszych ruchów. Sterujemy poczynaniami grupy zbuntowanych policjantów i po kolei unieszkodliwiamy przeciwników, którzy stają nam na drodze do celu. W międzyczasie próbujemy dostać jak najdalej niezauważonymi. Chowamy się za osłonami, które pozwalają nam pozostać w cieniu oraz chronią przed ostrzałem ze strony przeciwników.

Zwykłe narzędzia pracy.

Wykorzystując dostępny arsenał mamy zdolność do ogłuszania, dokonywania ostrzału, porażenia prądem, a nawet dźgania nożem czy zmuszenia przeciwnika do pozostania bez ruchu. Następnie przestępców, których nie zabijemy, możemy aresztować, za co zdobywamy kolejne punkty i doświadczenie. Misję można uznać za udaną, gdy żaden z naszych nie zginie lub uda nam się zmieścić w wyznaczonej liczbie tur.

Cechy postaci i wyposażenie.

Każda z postaci ma ograniczoną liczbę ruchów w jednej turze. Wyróżnia je zarówno wyposażenie, które sami możemy im przydzielić, jak i cechy (Perki), dzięki którym każda z postaci jest odrobinę inna od reszty. Umiejętne wykorzystanie zdolności i wyposażenia pozwala dotrzeć do celu i wykonać wszystkie zadania w misji.

Kilka ważnych celów.

Każda z misji ma cele główne, jak i poboczne. Decydując się na wykonanie tych drugich, zabieramy część sił, dzięki którym moglibyśmy szybciej i sprawniej wykonać główne zadania. Kiedy udaje nam się wreszcie zmieścić w czasie misji i wykonać cele poboczne, wtedy zdobywamy nie tylko większe fundusze, ale także reputację w mieście.

Podsumowanie.

Gra wyróżnia się przyjemną grafiką i dbałością o szczegół. Mapy są duże, czasem zbyt duże, co może zwiększać poziom trudności kolejnych misji. Im większa trudność rozgrywki, tym mniejsze zdobywamy fundusze, przez co znacznie ograniczają się nasze zdolności bojowe. Kolejne misje są różnorodne. W tle pogrywa dla nas przyjemna jazzowa muzyka.

Zalety
– Dobry spin-off.
– Ciekawa gra taktyczna.
Wady
– Przeciwnikom zbyt często udają się strzały w głowę.
– Dodatkowe cele są zbyt dużym utrudnieniem, a ich niewykonanie jest boleśnie karane.
Minimalne wymagania
System operacyjny: Windows 7 64-bitowy lub lepszy
Procesor: Dual Core CPU
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: Intel UHD 620, GeForce GT 930MX, AMD R7 240 lub podobna
DirectX: Wersja 10
Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni
Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

*Zdjęcia z oficjalnej strony gry weappy-studio.com. Minimalne wymagania z Platformy Steam

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu