Gry rodzinne – strzelanki dla najmłodszych graczy.

Dziś omawiamy gry zręcznościowe, które znacznie podnoszą poziom rywalizacji. Rodzinne strzelanki także dla najmłodszych graczy.

Plants vs Zombies: Garden Warfare 1 i 2 – zombi w naszym mieście.

Kategoria wiekowa PEGI 7

W każdej dobrej grze potrzebni są bohaterowie. Plants vs. Zombies: Garden Warfare ma swoich bohaterów w postaci roślin i antybohaterów w postaci nieumarłych zombi. Zarówno w 1 i 2 części wcielamy się w jedną z tych ról i walczymy do upadłego. To prawdziwy i wyjątkowy shooter zaprojektowany w niezwykle kolorowej oprawie, w który z pewnością chętnie zagrają najmłodsi gracze.

Do drugiej odsłony dodanych zostało 6 nowych herosów (3 rośliny i 3 zombi). Dodano kilka ciekawych trybów rozgrywki, w tym obronę prowadzoną przez zombi przed hordami roślin. W dwójce znajdziemy też mały zalążek fabuły.

Jest to gra stworzona z myślą o rywalizacji i grze w kooperacji. Jedni przeciw drugim, rośliny przeciw zombi, 4 graczy w pierwszej odsłonie i aż 24, grających jednocześnie w drugiej. To produkt dla graczy, którzy lubią strzelanki, a zarazem podobają im się ciekawe, zabawne, kreskówkowe postacie i animacje walki.

Zadania zespołów są różne w zależności od trybu rozgrywki, ale najważniejszym jest przetrwanie i pozbycie się z mapy wrogów. Lokalizacji jest wiele i są ciekawie skonstruowane. Zapewniają ochronę na ziemi oraz wysokie miejsca, z których można prowadzić ataki z dystansu. Gra toczy się wśród miejskich uliczek, na barwnych polach oraz w mrocznym otoczeniu cmentarzy. Nie jest też pozbawiona brutalności, przez co jest polecana nieco starszym odbiorcom.

Tu prowadzone przez nas rośliny i zombi mają specyficzne umiejętności oraz ciekawy, trzystopniowy rozwój postaci. Zdobycie wszystkich zdolności pozwala na wykorzystanie większej siły ognia czy leczenie towarzyszy. Jedne z roślin potrafią poruszać się pod powierzchnią ziemi i atakować znienacka, zaś inżynierowie zombi błyskawicznie przemieszczają się na drugą stronę planszy. Kaktusy atakują bronią dystansową, a Super Zombi silnym, purpurowym laserem.

Plants vs Zombies to strzelanka, która zmienia nieco oblicze tego gatunku. Pokazuje, że można walczyć w przyjemnej atmosferze zbudowanej przy zabawnych animacjach i wciągającej rozgrywce, gdzie wcale nie muszą lać się hektolitry krwi.

Splatoon 2 – strzeleckie starcia w dwóch kolorach.

Gra polecana dla osób w wieku 7+

To trzecioosobowa strzelanka, która podobnie jak Plants vs. Zombies podchodzi do tematu shooterów z innej perspektywy. Tu główną rolę odgrywają Inklingi, czyli ośmiornicowate ludziki, które walczą na ograniczonej przestrzeni, strzelając do siebie farbą. Ich główny cel, to pochlapanie jak największej liczby przeciwników oraz zamalowanie jak największego obszaru mapy.

Wcielając się w rolę Inklinga, zdobywamy zdolności błyskawicznego przemieszczania się po mapie i niemal akrobatycznych manewrów. Szybciej poruszamy się po własnym terytorium. Każda z postaci biorących udział w starciu wybiera jedną zdolność specjalną, dzięki której wspiera drużynę lub tworzy większe zagrożenie dla obozu konkurentów. Ponadto w szybki sposób można zmienić się w ośmiornicę i przemieszczać w rozlanej na ziemi farbie, wynurzając się w odpowiednim miejscu i zaskakując w ten sposób przeciwników. Trzeba pamiętać, że oponenci też to potrafią, więc szanse na zwycięstwo są wyrównane.

Mecze rozgrywają się na kilkudziesięciu specjalnie przygotowanych mapach. Ich powierzchnia daje duże pole manewru. Dodatkowe plansze znajdujemy w innych trybach gry.

Splatoon 2 może pochwalić się także rozbudowanym trybem fabularnym, gdzie na pojedynczego gracza czekają aż 32 misje i wiele ciekawych broni do wyboru. W dodatku do gry – Octo Expansion, znajdziemy jeszcze więcej, bo aż 81 misji dla samodzielnego gracza. Dodatkową atrakcją są tryby kooperacyjne dołączone do podstawowej wersji Splatoon 2.

W grze może brać udział maksymalnie do 8 graczy jednocześnie. Grać da się na podzielonym ekranie i w trybie telewizyjnym, a w multiplayerze także w trybie mobilnym na jednym urządzeniu. Do zabawy można także dołączyć przez internet.

Ogólnie plansze są raczej mało kolorowe, ale ładnie zaprojektowane. Zmienia się to z czasem, gdy zamalowujemy mapkę. Wtedy wszystko nabiera barw. Rozgrywka jest dynamiczna, a 2 odsłona może cieszyć się kilkoma ciekawymi usprawnieniami, nowymi ruchami oraz ciekawymi bohaterami. Nie brakuje tu też dla każdego broni i amunicji.

*Filmy z kanałów YouTube: Xbox, Nintendo

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu