Samsung Galaxy Tab S3 – kolejny sukces?

Zobaczymy, jak wygląda i działa nowy tablet od Samsunga – Galaxy Tab S3. Wypunktujemy jego zalety i wady. Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

Samsung Galaxy Tab S3 – kolejny sukces? Recenzja tabletu.

Rynek tabletów od jakiegoś czasu cierpi z powodu braku zainteresowania. Sam przestałem korzystać ze swojego urządzenia. Dlaczego tak się dzieje? Nie jestem w stanie udzielić Wam jednoznacznej odpowiedzi, jednak myślę, że sporą rolę w tej sytuacji odgrywają smartfony. Pomimo tendencji spadkowej producenci nie zwalniają i wypuszczają kolejne modele. Dziś, na warsztat bierzemy najnowszą wersję Galaxy Tab S, oznaczoną numerkiem 3.

 

Wykonanie

Odbiorcy zawsze cieszą się, gdy producenci nie tworzą grubych, ciężkich urządzeń. Samsung doskonale rozumie potrzeby klientów. Jego najnowsze dziecko waży 429 gramów, co w połączeniu z grubością 6 milimetrów tworzy bardzo elegancką konstrukcję. Plecki pokryte zostały taflą szkła. Nie mamy tutaj do czynienia z wystającym obiektywem aparatu, jak to się ostatnio przyjęło w urządzeniach mobilnych. Krawędzie zostały wykonane z metalu. Na dole znajdziemy gniazdo słuchawkowe oraz micro USB typu C. Prawy bok zawiera przyciski zasilania oraz regulacji głośności. Po przeciwległej stronie znajdują się styki, dzięki którym podłączymy dedykowane etui. Na froncie znajduje się dobrze nam znany układ klawiszy. Warto wspomnieć, iż w przycisku Home, producent zdecydował się umieścić czytnik linii papilarnych. Niestety, z powodu wykorzystania szkła, nasz sprzęt trudno będzie utrzymać w czystości, ponieważ ma on skłonności do kolekcjonowania odcisków.

Samsung Galaxy Tab S3 – kolejny sukces? Recenzja tabletu.

Ekran

W tej kwestii nie mogę mówić nic innego, niż same pozytywy. Świetny ekran Super AMOLED, nasycenie kolorów i kontrast bez jakichkolwiek zastrzeżeń oraz rozdzielczość 2048 x 1536 pikseli na przekątnej 9,7” to wręcz doskonałe proporcje. Każdy znajdzie tutaj odpowiednią konfigurację, niezależnie od sposobu korzystania. Lubicie czytać, przeglądać internet po ciemku czy w pełnym słońcu? Jeżeli na którekolwiek odpowiedziałeś twierdząco, nie będziesz zawiedziony. Jest to zasługa wysokiej jasności maksymalnej oraz niskiej minimalnej. Nie bez znaczenia, zwłaszcza dla fanów ebooków będzie rozkład proporcji, w tym przypadku 4:3. Bardzo cieszy mnie fakt, że jest on kompatybilny z rysikiem S Pen. Charakteryzuje się on odczytem ponad 4 tysięcy stopni nacisku. W przypadku czytania tekstów w obcych językach, po najechaniu na wybrane słowo piórem, pojawi się jego tłumaczenie. Moim zdaniem jest to świetny dodatek.

Samsung Galaxy Tab S3 – kolejny sukces? Recenzja tabletu.

Wydajność i Bateria

Sercem jest czterordzeniowy procesor Snapdragon 820, taktowany zegarem o częstotliwości 2,3 GHz. Wspiera go układ graficzny Adreno 530 oraz 4 GB pamięci operacyjnej. Całością zarządza Android, w wersji 7.0. Problemy w grach? Możecie o tym zapomnieć. Niestety przy przeglądaniu internetu mogą pojawić się drobne spadki wydajności, jednak są one sporadyczne i nie mają większego znaczenia. Akumulator jest niewymienny. Cechuje go pojemność na poziomie 6000 mAh oraz wsparcie szybkiego ładowania. Dla osób mało korzystających z tabletu, czas pracy wynosił będzie kilka dni roboczych. W przypadku ciągłej, intensywnej pracy, bateria padnie po 12 godzinach. Przy zróżnicowanym trybie użytkowania, optymalny czas pracy wahać się będzie od 2 do 3 dni.

Samsung Galaxy Tab S3 – kolejny sukces? Recenzja tabletu.

Aparat i Podsumowanie

Z tyłu znajdziemy matrycę o rozdzielczości 13 Mpix. Na co pozwoli? Na doskonałe zdjęcia, którym nie zabraknie szczegółowego odwzorowania barw czy idealnego odwzorowania zapisywanego momentu. Drobne problemy mogą pojawić się przy ustawianiu ostrości. Czasem drobne elementy mogą być po prostu rozmyte, jednak nie zawsze tak jest. Frontowa kamerka 5 megapikseli nie odbiega niczym w umiejętnościach od głównego aparatu. Przy obecności dobrego oświetlenia, fotografie wyjdą dość przyzwoite. Kończąc dzisiejszą recenzję, nie mogę pominąć tego, że Samsung wykonał kawał solidnej roboty. W czasach, gdy tablety mają nienajlepszy okres, Galaxy Tab S3 nie pomija nikogo i swoją funkcjonalnością trafi do każdego klienta. Gdyby nie dość wysoka cena, wręcz określiłbym go mianem idealnego. Niestety, przez tą drobną rysę pozostaje mi powiedzieć, że jest wzorowy.

Zalety:

  • Ekran
  • Wykonanie
  • Design
  • Obsługa rysika
  • Obsługa czytnika linii papilarnych
  • Najnowszy Android na pokładzie

Wady:

  • Cena
  • Czasem pojawiają się drobne spadki wydajności

* Zdjęcia pochodzą ze strony Samsung.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu