Satisfactory już we wczesnym dostępie. Następca Factorio może odniesie sukces.

Satisfactory to gra inspirowana popularną grą Factorio. Własna fabryka w 3D to już spełnione marzenie. Ta gra podnosi poprzeczkę o kolejny stopień wyżej

Satisfactory w 3D na obcej planecie. Produkcja, eksploracja i ekspansja.

Nie wiadomo jeszcze, czy mowa o klonie Factorio.

           19 lutego 2019 czyli w dniu w którym piszę ten artykuł, ukazało się Satisfactory, które w dużej mierze było inspirowane sukcesem wspomnianej produkcji. Grę pierwotnie zaprezentowano na targach E3 w 2018 roku. Krótki materiał przedstawiał grę na różnych etapach rozgrywki. To, co najbardziej rzucało się w oczy to oczywiste wykorzystanie przenośników, jako głównego narzędzia zautomatyzowanej produkcji oraz pełna, przyjemna, trójwymiarowa grafika.

Inżynier z bronią w ręku.

            Satisfactory to gra z pogranicza zarządzania i survivalu. Jej głównym celem jest wydobycie, transport i przeróbka zdobytych na obcej planecie materiałów. Gracz wciela się w inżyniera, mającego za zadanie stworzenie potężnej fabryki. Odpowiada on za jej stały rozwój i maksymalną wydajność. Z biegiem czasu opracowuje nowe technologie.

            Naszymi rywalami są rodzimi mieszkańcy planety. Walka jest częścią ekspansji i eksploracji, do których zmusza nas stałe zapotrzebowanie na postęp.

2,5 roku prac to jeszcze zbyt mało.

            Prace nad Satisfactory trwają już od ponad 2,5 roku. Producentem jest Coffee Stain Studios, odpowiedzialne za takie tytuły, jak Goat Simulator, czy seria Sanctum. Gra została wydana we wczesnym dostępie. Długość sprzedaży na takich warunkach przewidywana jest na minimum rok. W tym czasie producenci pracować będą nad wyłapywanymi w grze błędami, dodawać nowe elementy do rozgrywki i ostatecznie wprowadzić wsparcie dla modów oraz dedykowane serwery. Ostateczny wygląd gry nie jest jeszcze znany. Moja recenzja i porównanie z Factorio ukaże się już wkrótce.

Minimalne wymagania sprzętowe.
System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (64-bitowy)
Procesor: Czterordzeniowy i5-3570k o taktowaniu 3,4 GHz (64-bitowy)
Pamięć: 12 GB RAM
Karta graficzna: GTX 760 2 GB
Szerokopasmowe połączenie z internetem
Wolne miejsce na dysku: 20 GB
Gra znajduje się w fazie wczesnego dostępu. Wymagania minimalne mogą ulec zmianie.

Minimalne wymagania: Platforma Epic Games Store

*Zdjęcia i filmy: satisfactorygame.com (oficjalna strona gry)

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu