Sea of Thieves . I ty możesz zostać pogromcą mórz!

Niezapomniana przygoda na wyciągnięcie ręki, bez wychodzenia z domu i zagrożenia chorobą morską, zapewniona w grze zwanej Sea of Thieves.

Rok temu miała miejsce premiera gry Sea of Thieves stworzoną przez Rare i wydaną przez Microsoft. Gra z wielkim potencjałem, który jak widać po updatach zostaje powoli wykorzystywany przez twórców. Z początku mało różnorodny gameplay i bardzo liniowa farma reputacji, która prowadzi nas do statusu legendy. Dzisiaj można przyznać, że produkt godny uwagi i ma przy czym nas przyciągnąć na dłużej.

Wprowadzenie.

Zaczynamy jako zwykły szary szczur lądowy, który pragnie bogactwa i sławy. Brak customizacji postaci sprawia, że po wygenerowaniu losowo bohatera od razu budzimy się w karczmie( pewnie przespaliśmy się trochę od nadmiaru grogu). Możemy dysponować jednym z trzech statków, w zależności od posiadanej przez nas załogi, mianowicie Sloop (1-2 osoby), Brigantine (3 osoby) i wielki Gelleon (4 osoby). Każdy posiada w kolejności 1,2,3 maszty, którymi trzeba sterować, aby łapać wiatr w żagle, dzięki czemu statek nabiera prędkości. Pierwsze dwa mają jeden podpokład, a największy z nich aż dwa.

Spotykamy w karczmie pewnego pirata który ma dla nas sekret za zdobywanie reputacji. Karze nam zdobywać kolejne poziomy aż osiągniemy w każdej z nich 50. Gdy już to się stanie ukazuje nam szantę i przy pomocy jednego z instrumentów dostępnych w ekwipunku wykonamy ją, otwiera się tajne przejście w karczmie, mamy status legendy i zdobywamy dostęp do legendarnych voyages w tajnej kryjówce , nowych skinów i już niedługo o wiele więcej.

Jak zdobywać reputację?

Istnieją trzy podstawowe frakcje od początków gry, Gold Hoarders, Merchant Alliance i Order of Souls. Każda z frakcji posiada swoje przypisane Voyage typowy poszukiwacz skarbów, dostajemy mapę z „X” lub zagadką, żeby znaleźć i wykopać skrzynkę ze skarbem dla Gold Hoarder’sów. Wyruszyć na polowanie Szkieletowych Kapitanów i przynieść czaszkę dla Order of Souls. Czy pojmać kilka kur i świnek dla Merchant Alliance. Od czasu do czasu zdobyć fort ze skarbami. Jak widać na premierę był zarysowany jedynie potencjał gry zostawiając nas z kilkoma czynnościami. Aktualnie tytuł ma się coraz lepiej i jest rozwijany. Mamy nowe skrzynie z ubraniami, butelkami, roślinami , do napełniania kulami armatnimi , jedzeniem, deskami. Polowanie na krakena , megalodona (rekin, który pojawia się po dłuższym pobycie w wodze tylko że kilkadziesiąt razy większy), są pływające swobodnie po morzu statki szkieletów (prowadzone przez NPC’ów). Z nich wszystkich po wygranej walce dostajemy loot. Możemy spotkać tak zwane kamienne „syreny” , które mają w sobie gemy, zielony, niebieski, i czerwony, kolor jest zależny od trudności wydobycia go.

„Syreny” pozostałości po śmiałkach, którzy starali się zdobyć pocałunek syreny i zamieniły jego serce w gema, a jego samego w kamień.  

Na początku mieliśmy jeden rodzaj żywności mianowicie banany. Teraz możemy mieć mięso z każdego stworzenia ze świń, węży, kur, stwórów morskich. Znaleźć w beczkach możemy mango, kokosy, ananasy, pomegranate. Mamy dostępną kuchnię na statku, dzięki której smażymy żywność. Znajdujemy kule armatnie, które przy uderzeniu nakładają efekty na wrogi statek lub załogę. Wprowadzono opcje overheala przy spożyciu sporządzonej żywności lub ananasa.

Nowy update wprowadził wyjaśnienie historii frakcji Gold Hoarders mianowicie Tall Tales – Shores of Gold, która wprowadza 9 misji, długich wypraw z nowymi mechanikami (między innymi pułapki niczym z Indiana Jones).

Morze Cię wzywa.

Zawsze chciałeś zostać piratem? Największym twoim marzeniem było zostać nieposkromionym piratem niczym Jack Sparrow? Zostać w samotności (lub nie) razem ze swoim statkiem na otwartym bezkresnym oceanie, pełnym nowych przygód i tajemnic? Zarobić się do końca swojego parszywego życia, że nawet tyle złota nie uniesiesz? To tytuł właśnie dla ciebie!

Było to krótkie wprowadzenie do Sea of Thieves z ogólnymi spostrzeżeniami, coraz więcej dowiadujemy się lore i więcej mechanik jest wprowadzanych, aby urozmaicić rozgrywkę.  Gra posiada ładną otoczkę graficzną przyjemną dla oka, która nie wymaga potężnej skrzynki pod biurkiem. Jest dostępna w ofercie abonamentu Xbox Game Pass, a przy dzisiejszych promocjach (3 miesiące za 4zł, czy chociażby 4 tygodnie gry przy zakupie 4 napojów energetycznych „Monster” w sklepie Żabka) każdy może sprawdzić dany tytuł. Gdybyśmy jednak chcieli zakupić produkt na własność cena utrzymuje się w okolicach 170zł.

Wymagania sprzętowe.
Minimalne:
Intel Q9450 2.6 GHz / AMD Phenom X6 3.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7750 lub lepsza, 60 GB HDD
Rekomendowane:
Intel Core i5-4690 3.5 GHz / AMD FX-8150 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki GeForce GTX 770 2 GB / Radeon R9 380X 4 GB lub lepsza, 60 GB HDD, Windows 10

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu