Tablet Lenovo Yoga 2 Pro – ciekawy pomysł na tablet z projektorem

Co jakiś czas producenci pokazują że w kwestii urządzeń mobilnych można wprowadzić jeszcze wiele nowych rzeczy. Jedną z takich nowości jest tablet firmy Lenovo z wbudowanym projektorem.

Tablet wykorzystuje znaną już koncepcję – ekran jest bardzo cienki, a na jego dłuższym boku znajduje się miejsce na baterię i wbudowany projektor. Jest wygodne rozwiązanie, gdy położymy tablet na dowolnej płaskiej powierzchni będzie on nachylony pod pewnym kontem, co ułatwia korzystanie z urządzenia.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro

 

Wielkość ekranu to 13,3”, rozdzielczość – 2560 x 1440, waga wynosi 950 g. Cała konstrukcja działa pod kontrolą systemu Android.

Recenzja tabletu Lenovo Yoga 2 Pro

Pozostała specyfikacja nie odbiega od standardów w przypadku tego typu urządzeń. Sercem tabletu jest czterordzeniowy Intel Atom Z3745, do dyspozycji mamy też 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej (możliwa jest obsługa kart micro SD). Oprócz tego nie zapomniano o dwóch kamerach, odpowiednio 8 i 1,6 MP, zestawie czujników i dwuzakresowym wifi.

 

Ale najciekawszym elementem tego tabletu jest bez wątpienia projektor. Według producenta powinien on się sprawdzić w każdej sytuacji, do wyświetlania filmów, stron internetowych i prezentacji multimedialnych. Niestety, o ile wszystkie te czynności są możliwe, to korzystanie z nich jest mniej komfortowe, niż gdybyśmy robili to samo po prostu na ekranie tabletu. Wyjątkiem jest odtwarzanie filmów – w domowym zaciszu, kiedy pokój jest odpowiednio zaciemniony, projektor sprawdza się znacznie lepiej od 13 calowego ekranu. Dodatkowym atutem jest wbudowany zestaw głośników JBL.

Recenzja tabletu Lenovo Yoga 2 Pro

 

Zatem pomimo dopisku Pro w nazwie tablet Lenovo Yoga 2 Pro jest raczej urządzeniem przeznaczonym do zabawy i multimediów. Do tego system Android z bogatą ofertą gier i aplikacji sprawdzi się idealnie. Zastosowany projektor należy potraktować głównie jako ciekawostkę, nie będzie on mógł konkurować z „prawdziwymi” projektorami jakie widzimy w salach konferencyjnych. Ale mimo tego, to właśnie projektor pozwolił wyróżnić się temu urządzeniu z setek podobnych do siebie tabletów. Cena w chwili obecnej wynosi ok. 1900 zł.

* Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu lenovo.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu