Efektywne expienie to gracza zbawienie! World of Warcraft.

World of Warcraft to jeden z gigantów na rynku gier posiadający ogromny świat. Pomożemy Ci w nim znaleźć złoty środek na wbijanie 120-tego poziomu postaci!

World of Warcraft od Blizzarda jest tytułem, którego w zasadzie nie trzeba zbyt długo przedstawiać. W branży utrzymuje się od 23 listopada 2004 roku i od tamtej pory otrzymywał mnóstwo mniejszych i większych aktualizacji poprawiających czy kompletnie zmieniających mechanikę rozgrywki. Osobiście spędziłem w WoWie wiele godzin co sprawia, że mam niejakie pojęcie o mechanikach rządzących i w tym najnowszym dodatku jakim jest Battle For Azzeroth.

Powrót do korzeni

            Najnowszy dodatek do tego MMO RPG wprowadza nas w swoisty powrót do korzeni, a mianowicie zaraz po wydarzeniach z dodatku pod tytułem Legion rozpoczyna się nowa wojna pomiędzy starymi frakcjami, a mianowicie pomiędzy Hordą a Przymierzem. Zwykle opowiadałem się po stronie sojuszu, który zapoczątkowały ludzie i krasnoludy co sprawia, że chęć pokonania aktualnego wodza wojennego Hordy staje się coraz silniejsza. Sylvanas Windrunner, bo tak się nazywa owy wódz wywołuje wojnę o złoża drogocennego minerału o nazwie Azerite. W wyniku wojny świat Warcrafta doznaje licznych tragedii a między innymi spalenie stolicy nocnych elfów Nordrassil co sprawiło, że stwierdziłem iż trzeba stworzyć nowego bohatera, będącego pomocnikiem Tyrande w uzyskaniu zemsty na oprawcach jak i odbiciu ziemi przodków spod władzy okupanta, w ten sposób powstał Druid, wchodzący w skład wyprawy Tyrande niedługo po ukończeniu rytuału Night Warrior.

Specjalizacje spotykane w świecie Warcrafta

            W World of Warcraft możemy rozróżnić trzy role, jakie gracze mogą pełnić czy to w czasie zdobywania poziomów czy też w późnym etapie gry. Specjalizacje możemy zmienić w momencie kiedy nie jesteśmy w trakcie walki czy też battlegroundu. Jakie role możemy pełnić w tytule zamieci? A no możemy być tankiem, healem i dpsem z czego DPS może być melee lub ranged.

Tank: Postać posiadająca przeważnie dużą ilość HP i odporność na ataki przeciwnika – duży pancerz, wysoki współczynnik uników czy też zdolności zmniejszające otrzymywane obrażenia, jego rolą jest przyjmowanie na siebie całych obrażeń od przeciwników co jest konieczne w przypadku raidów na późniejszym etapie gry czy w trakcie wyszukiwania grupy do Dungeonów. Tankiem może być: Demon Hunter, Paladin, Warrior, Druid, Monk, Death Knight,

Healer: Gracze wcielający się w postać uzdrowiciela są jedna z bardziej pożądanych ról na serwerach a pełnią oni bardzo istotną funkcję a mianowicie leczenie sojuszników czy to podczas aren , battlegroundów dungeonów, a zwłaszcza raidów. Co prawda jest to zadanie dla osób o zapędach altruistycznych ponieważ nie będziecie zbyt często wychwalani tak jak top DPSy czy niezniszczalny tank. Mimo wszystko to dzięki healerom utrzymuje się grupa, samotne wykonywanie zadań postacią o specjalizacji leczącej może się znacznie wydłużyć dlatego zaleca się robić to wtedy w jakimś duecie z DPSem czy Tankiem. Healerem mogą być gracze kierujący: Paladynem, Priestem, Druidem, Monkiem, Shamanem

DPS: Najpopularniejszy przez co nie jest nim łatwo o grupę na dungeony i raidy. Służy do zadawania ogromnych obrażeń swoim ofiarom, oferuje mnóstwo zabawy w przypadku Aren i BG. DPSem może zostać każda klasa

Jak można expić w WoWie?

         Blizzard daje nam wiele możliwości expienia swoich postaci takich jak poprzez PvP i Dungeony dla drużyn pięcioosobowych, jest też możliwość wykonywania zadań danych nam przez NPC.

PvP: W WoWie zaimplementowany jest system wyszukiwania losowych pól bitewnych gdzie ścieramy się 10v10, 15v15 i 20v20 chociaż jest możliwość wybrania też Epickiecgo Battlegrounda gdzie może udział brać 120 graczy.
W tym sposobie lewelowania postaci doświadczenie zbieramy poprzez zabijanie przeciwników, zdobywanie ich baz czy też dostarczanie flag do naszej siedziby – wszystko to jest uwarunkowane od Battlegrounda, na jakim przebywamy.

Dungeony: W momencie kiedy chcemy wybrać się na instancje pięcioosobową musimy wybrać, na którą chcemy się wybrać lub poprostu wybrać losową a następnie musimy zaznaczyć role jaką będziemy pełnić w danym lochu (wyżej wymienione role takie jak DPS, Healer czy Tank)

Questy: W momencie kiedy trafiamy do Azeroth już na samym początku dostajemy kilka zadań od najbliższej postaci. Zadania są znacznie bardziej opłacalne niż farmienie poczwar, które będą znajdować się na naszej drodze. Questy można dzielić na te zwykłe, daily, group, dungeon i raid w momencie zdobycia 110 poziomu pojawiają się world questy ale o nich w innym materiale.

Profesje: W World of Warcraft mamy również możliwość zdobywania doświadczenia poprzez zbieranie ziół czy też kopanie kruszców co z czasem daje pokaźne sumy doświadczenia w przypadku kiedy przy okazji je podnosimy z okolicy, a w dodatku pozwala nam to wzbogacić nasze konto po sprzedaży metsów na auction housie!

Jak efektywnie zdobywać poziomy w grze?

            W celu uzyskania najlepszych wyników zalecam znalezienie złotego środka pomiędzy wszystkimi metodami a najłatwiej jest o to w przypadku grania DPSem ponieważ możemy wpisać się w kolejkę wyszukiwania na przykład dungeona i w między czasie wykonywać zadania w kolejnych krainach. Aby dodatkowo przyśpieszyć zdobywanie poziomów potrzeba zakupić hierloomy, które pozwalają nam na zgarnięcie dodatkowych 50% doświadczenia. Zalecam również czytanie treści zadań, dzięki temu poznacie bardzo dużo interesujących historii ze świata Warcrafta.

Do zobaczenia w Azeroth!

Wymagania sprzętowe.
CPU: Intel i5-760/AMD FX-8100 lub nowszy
RAM: 4GB
GPU: NIVIDIA GeForce GT560 2GB lub AMD Radeon HD7850 2gb lub Intel HD Graphics 530(45w)
HDD: 70GB
OS: Windows, Mac OS

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu