Gry Rodzinne – gry wyścigowe cz 4

W co grać całą rodziną? A może zabawa zręcznościowa w wyścigi rodzinne, w otoczeniu kolorowych i realistycznych krajobrazów?

Mario Kart 8 Deluxe – zręcznościowy wyścig pierwszej klasy.

Gra dla dzieci i dorosłych w wieku 3+.

W świecie Mario może się zdarzyć chyba wszystko. Ikona Nintendo czasem grywa w tenisa, ratuje świat wraz z królikami i zawsze ma na pieńku z Bowserem, który za wszelką cenę pragnie ręki Księżniczki Peach. Żeby tego było mało, jest jednym z najbardziej lubianych sportowców wyścigowych. Mario Kart 8 Deluxe zostało zaprojektowane z myślą o konsoli przenośnej Nintendo Switch i proponuje graczom wszystko, czego mogliby oczekiwać i jeszcze nieco więcej.

Mówiłem już wiele o tym tytule, porównując wszystkie inne właśnie do niego. Nic w tym dziwnego, ponieważ Mario Kart 8 Deluxe jest chyba najlepszą zręcznościową ściganką na rynku. Gra otrzymała najwyższe oceny, a producenci zadbali o dużą dawkę contentu i dobre połączenie rozmaitych mechanik.

Od Nintendo dostajemy wiele różnych trybów rozgrywki, z których chyba najlepszymi są tryby multiplayerowe i w kooperacji. Jest ich minimum 5. Wśród nich zbieranie balonów, podkradanie monet innym, wybuchowe wyścigi z podrzucaniem bomb, czy gra na czas w zespołowe uciekanie przed policyjnymi radiowozami. W wielu graczy można grywać na podzielonym ekranie lub poprzez internet.

Mario Kart ma także wiele contentu dla pojedynczego gracza, który ma do dyspozycji aż 48 tras. Są wśród nich wszystkie z Mario Kart 8 i wielu jego dodatków oraz nowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o wydaniu na przenośną konsolę. Podczas wyścigu zbieramy power-upy i monety oraz mamy możliwość przeszkadzania konkurentom np. przy pomocy skórek po bananach. W grze znajdziemy też 42 grywalne postacie (kilka nowych) i będziemy zdobywać wyjątkowe ulepszenia do naszych pojazdów.

Wśród pojazdów odnajdujemy motory, karty, pojazdy nawodne oraz poruszające się w powietrzu. Trasy są różnorodne i korzystają ze wszystkich możliwości pojazdów oraz oferują wyścigi pod wodą i antygrawitacyjne.

Jeżdżąc do góry nogami, świat wydaje się nam nieco inny i bardziej kreskówkowy, a to za sprawą doskonałej grafiki i wysokiej dbałości o każdy jej szczegół. W kwestii audio także nie można się do niczego przyczepić.

Forza Horizon 4 – uliczne wyścigi w otwartym świecie.

Dla graczy od 3 roku życia.

Forza Horizon 4 to udana kontynuacja realistycznych gier wyścigowych z otwartym światem. Czwórka przenosi graczy do Wielkiej Brytanii, gdzie biorą udział w wielu rozmaitych aktywnościach związanych ze sportami samochodowymi. Jeżdżą ulicami pomiędzy miastami oraz po ulicach znanych brytyjskich metropolii. Ścigają się ze stale obecnymi na serwerach innymi graczami lub z pojazdami sterowanymi przez AI.

Forza Horizon urzeka ciekawymi rozwiązaniami, jak np. zmienne pory roku, które z każdym tygodniem odmieniają oblicza tras. Latem mamy suchą nawierzchnię, jesienią możemy lekko się po niej ślizgać, zaś podczas zimy znajdować przydatne skróty i jeździć po oblodzonych drogach. Co więcej, możemy się ścigać z aż 450 samochodami pochodzącymi od 100 producentów. Jest to największa liczba w historii tej serii. Prócz zwykłych pojazdów mamy do dyspozycji samochody specjalne, prototypowe modele, a nawet ciężarówki.

Jest to produkcja z otwartym światem, w którym możemy ścigać się, gdziekolwiek tylko chcemy. Warto zauważyć, że w niektórych zmaganiach przeszkadzać nam będą poruszające się po drogach samochody pasażerskie niebiorące udziału w wyścigach. Trasy czasem przecinają się z torami, prowadzą przez szuter, błoto i śniegi. Są niezwykle różnorodne, a krajobraz może zachwycić o odpowiedniej porze dnia.

Podczas rozgrywki zapełniamy garaż wieloma modelami pojazdów. Gra ma wiele trybów rozgrywki single i multiplayer. Wśród najpopularniejszych znajdziemy wyścigi z driftem, na czas czy z innymi pojazdami, takimi jak motocykle czy nawet samoloty odrzutowe.

Grę można przechodzić samodzielnie lub w gronie przyjaciół i rodziny. Poprzez połączenie sieciowe można rywalizować z graczami z całego świata. Co ciekawe, zawsze znajdzie się ktoś, kto chętnie podejmie wyzwanie, więc wcale nie trzeba się ścigać z AI.

Gra jest utrzymana w realistycznej stylistyce. Tożsame jest prowadzenie pojazdów. Dobrze dopracowana jest także oprawa audio, a wsłuchiwanie się w odgłosy silników szybkich samochodów jest doskonałą formą relaksu.

*Filmiki z kanałów YouTube: NIntendo, Xbox

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu