Wyszukiwanie obrazkowe zdjęcia

Czasami określenie tego co szukamy w formie tekstowej nie wystarcza, z pomocą przychodzi nam wyszukiwanie obrazkowe. Jeśli chcemy znaleźć obrazek, zdjęcie lub jego pochodne albo po prostu porównać dwa obrazy ze sobą, powinniśmy uwzględnić przynajmniej dwie wyszukiwarki takie jak Tiny Eye i Google grafika. W poradniku przeszukamy internet obrazkowo za pomocą dwóch wymienionych programów.

I sposób Tiny Eye.

 1. W pierwszym kroku wchodzimy na stronę internetową tineye.com
 2. Następnie klikamy Wybierz plik  (zaznaczony na czerwono) i z naszego komputera wybieramy plik graficzny (można też wkleić adres internetowy w polu Enter image adress)
  Wyszukiwanie obrazem. Jakie możliwości dają wyszukiwarki?
  Kliknij aby powiększyć
 3. Po przeszukaniu całej bazy (na ten moment poand 10 miliardów zdjęć) dostajemy wynik. W moim przypadku w internecie jest dokładnie 9 takich samych zdjęć jakie wprowadziłem do wyszukiwarki
  Wyszukiwanie obrazem. Jakie możliwości dają wyszukiwarki?
  Kliknij aby powiększyć

 

II Sposób Google obrazy.

 1. Wchodzimy w przeglądarkę, wpisujemy adres google.pl i przechodzimy w zakładkę Grafika.
 2. W polu wyszukiwania po prawej stronie klikamy ikonkę aparatu fotograficznego, wklejamy adres internetowy obrazka i zatwierdzamy klikając wyszukiwanie obrazem (zakładka: Wklej adres obrazu) lub bezpośrednio przesyłamy obraz z komputera (zakładka: Prześlij obraz)1
 3. Po zakończeniu wyszukiwania Google pokaże nam linki lub obrazy takie same lub podobne
  Wyszukiwanie obrazem. Jakie możliwości dają wyszukiwarki?
  Kliknij aby powiększyć

W ten sposób dowiedzieliśmy się jak sprawdzić czy ktoś wrzucił do internetu np. nasze zdjęcie. Dodatkowo otrzymujemy informacje ile razy w sieci pojawia się taki obraz. Wyszukiwarki pokazują również obrazy podobne wizualnie.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Wyszukiwanie obrazkowe zdjęcia"

Komentarz do postu