Doom Eternal Retro w nowym stylu

Gramy premierowo w DOOM Eternal. Doom Slayer powraca, żeby zrobić porządek na rodzimej planecie, tym razem akcja przyśpiesza, sprawdzamy premierowo.

Droga mleczna została opanowana przez siły piekieł. Pokonać ich może tylko załoga strażników nocy, na czele której stoi Doom Slayer!

            Tak spokojnie mogłaby się zaczynać druga część odnowionej retro serii DOOM. 20.03.2020  roku miała miejsce jej premiera a do naszej redakcji właśnie dotarła jej wersja. Pora sprawdzić czy wciąż spełnia oczekiwania.

Misja – Uratować ludzkość

            W czasie gry podobnie jak w poprzednich częściach wcielamy się w legendarnego Doom Slayera, legendarnego mistrza wszelkiego oręża, którego pochodzenie jest okryte tajemnicą. Misją naszego protagonisty będzie unicestwianie zagrażającemu ludzkości planowi demonów. Przyjdzie nam bronić min. Dobrze znanej planety Ziemi, a w misji pomoże różnorodne uzbrojenie.

Mechanika

            Warto wspomnieć o mechanice, Id Software dopięło kolejny raz swego na mistrzowskim poziomie. Połączyli oni rozwiązania retro jak i te ułatwienia znane z dzisiejszych tytułów. Z jednej strony zatem możemy wybrać poziom trudności stanowiący wyzwanie znany ze starych gier, a z drugiej uproszczoną rozgrywkę, z jednej strony mamy sekrety, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby były oznaczone one na mini-mapie, wtedy problemem będzie jedynie odkrycie drogi do pytajnika oznaczającego właśnie tajne miejsce.

            Także akcja ulega dużemu przyśpieszeniu, leczymy się poprzez zabijanie w epickim stylu, za animowane zabójstwa zbieramy zdrowie a w określonych momentach także pancerz, piła użyta na demonach pozwoli nam uzupełnić amunicjię a podwójny skok czy uniki sprawi, że będziemy nieuchwytni. Na medal tutaj także zasługuje muzyka Micka Gordona (Wolfenstein, Need for Speed, Doom), dzięki jego pieczy nad udźwiękowieniem na prawdę można poczuć adrenalinę w trakcie starć.

Podsumowanie

            Muszę przyznać, że często odsyłam do tytułu po to, żeby czytelnik sam go ograł i wyrobił sobie o produkcie opinię. Tutaj śmiało polecam tytuł, który spełni oczekiwania nie tylko wyjadaczy, ale także nowych graczy, jeżeli w dniu czytania tego artykułu wciąż warto posiedzieć w domu z powodu pandemii, ten tytuł na pewno dobrze wypełni wolny czas, cała redakacja życzy – zostańcie zdrowi!

Plusy dla retro
• Muzyka
• Można wybrać wysoki poziom trudności (z pernamentną śmiercią włącznie)
• Doom jaki znamy z dzieciństwa*
• Klasyczna „dwururka”!
Plusy dla casuali
• Tempo akcji
• Platformowe przerwy między strzelaniem
• Sekrety łatwe i ciekawe do odnajdywania*
• Elementy RPG
• Możliwość wybrania niskiego poziomu trudności

* Pierwszy Doom jest także od niedawna dostępny na steam w tzw. Wersji 64, przy przedpremierowym zamówieniu gry był on dodawany jako gratis. Jeżeli lubicie klimat pierwszych Doomów, na pewno spodoba wam się tytuł, o którym pisaliśmy tutaj
http://www.mamkomputer.info/powrot-quake-cathedral-3d-pga-2019/

* Przyznacie sami, że niektóre sekrety w grach to totalna porażka, misje typu zbierz 100 flag i obejrzyj 10 sekundową cutscenkę w nagrodę to nieporozumienie.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu