Corsair Void RGB Wireless – słuchawki dla graczy

Recenzja bezprzewodowych słuchawek Corsair Void RGB Wireless. Czy sprawdzą się jako słuchawki dla graczy. Zalety i wady słuchawek.

Corsair Void RGB Wireless – słuchawki dla graczy.

Często właściciele laptopów tabletów i smartfonów wędrują ze swoimi urządzeniami do miejsc o dużym natężeniu hałasu, bądź zupełnej ciszy na przykład biblioteki. Z wiadomych względów, praca na głośnikach nie jest możliwa. Jest jednak sposób, aby rozkoszować się doskonałym dźwiękiem. W takich momentach potrzebujemy tylko lub aż porządnych słuchawek. Czy takimi okażą się Corsair Void RGB Wireless?

Corsair Void RGB Wireless – słuchawki dla graczy.

Słowem wstępu

Zacznijmy od tego, czym powinny charakteryzować się dobre słuchawki dla gracza. Większość bez zastanowienia powie, że chodzi o dźwięk jednak jest to tylko powierzchowne stwierdzenie. Musimy je nieco rozwinąć. Powinniśmy mieć na swoich uszach zestaw tak dobry jak kino domowe aby móc usłyszeć najdrobniejszy szelest i krok przeciwnika. Kontakt z sojusznikami w trybie multi jest równie ważny. Dobrze wiec, by dźwięk odbierany przez mikrofon był wyraźny. Jak sytuacja wygląda z naszym dzisiejszym modelem?

Corsair Void RGB Wireless – słuchawki dla graczy.

Wykonanie

Nim poruszę kwestie audio najpierw co nieco o konstrukcji. Dominuje plastik. W niektórych miejscach znajdziemy elementy metalowe. Kształt muszli jest kwadratowy. W tym wypadku  Corsair nie wyróżnia się niczym, pałąk jest praktycznie taki sam jak w najtańszych produktach. Wzbogacono go jedynie o miarkę, dzięki której dopasujemy sprzęt do naszej głowy bez przymierzania. Na szczęście nie zabrakło gąbki niwelującej uczucie ucisku na naszą czaszkę. Komfort korzystania stoi na naprawdę wysokim poziomie. Niestety, zabrakło go dla mikrofonu. Nie jest od zdejmowalny ani wykonany z materiału giętkiego, ponadto z czasem się wyrobi. Miłym dodatkiem jest  system podświetlenia dzięki któremu słuchawki zyskują wizualnie.

Corsair Void RGB Wireless – słuchawki dla graczy.

Parametry techniczne i jakość dźwięku

Nasz Headset podłączymy za pomocą złącza USB-A. Nie oznacza to, że mamy do czynienia ze sprzętem przewodowym. Chodzi tutaj o moduł wykrywający nasz zestaw. Ten na baterii działać będzie nieprzerwanie przez 16 godzin. Na wstępie nawiązałem do kina domowego. Nie bez powodu. W omawianych słuchawkach zastosowano układ 7.1 positional Headphone od Dolby. Czułość, jaką nam zapewni Void RGB, wynosi około 107 dB. Mikrofon posiada system redukcji szumów oraz cechuje się czułością na poziomie -38 dB. W efekcie otrzymujemy sprzęt audio, raczący nas dużą wagą przyłożoną do niskich tonów. Aby jednak osiągnąć jak najlepszy dźwięk, możemy wykorzystać jeden z pięciu profili. Tak więc, niezależnie czy interesuje nas rozgrywka w FPS-y czy rozmowa na czacie, znajdziemy odpowiednie ustawienie.

Corsair Void RGB Wireless – słuchawki dla graczy.

Podsumowanie

Aby zbytnio nie rozpisywać się na finiszu, powiem tylko tyle. Każdy zapalony gracz będzie z nich zadowolony. Jeśli macie jednak chęć na relaksującą muzykę czy odcinek ulubionego serialu, w oparciu o ten zestaw, na rynku znajdziecie lepsze modele. Producent na samym początku postawił sobie jasny cel i wywiązał się z niego w stu procentach, dlatego wykorzystajcie potencjał drzemiący w tych słuchawkach w najlepszy możliwy sposób, czyli grając.

Zalety:

  • Dźwięk
  • Kilka profili do wyboru, zależnie od naszych preferencji
  • Układ 7.1
  • Podświetlenie
  • Wygoda użytkowania

Wady:

  •  Nie odpinany mikrofon
  • Nadają się jedynie do grania, w innym przypadku się nie sprawdzą

* Zdjęcia pochodzą ze strony corsair.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu