Hill Climb Racing 2 – kontynuacja hitu

Bierzemy pod lupę grę Hill Climb Racing 2 na urządzenia mobilne. Gra występuje w wersji Andoid, iOS oraz Windows Phone.

Hill Climb Racing 2 – kontynuacja hitu. Recenzja gry mobilnej.

Sporo już czasu temu, studio Fingersoft wydało grę Hill Climb Racing, która po pewnym czasie stała się hitem wśród odbiorców. Stało się to zapewne za sprawą swej prostoty, trafiającej nawet do najmłodszych graczy. Czy druga odsłona także może pochwalić się tymi atrybutami oraz liczyć na podobny sukces? Sprawdźmy.

Hill Climb Racing 2 – kontynuacja hitu. Recenzja gry mobilnej.

Fabuła i pojazdy

Kolejna edycja również pozwala nam wcielić się w postać Newtona Billa, czyli człowieka, który zwiedza przeróżne tereny, zdobywając po drodze monety na ulepszenia swojego pojazdu. Gra została wydana stosunkowo niedawno, więc logiczne jest to, iż na chwilę obecną pokierujemy mniejszą liczbą sprzętów, niż w pierwowzorze. Należy się jednak spodziewać, że późniejsze aktualizacje zmienią ten stan rzeczy. Każdy środek transportu może zostać przez nas zmodyfikowany w czterech różnych kategoriach. Są to kolejno: silnik, opony, zawieszenie oraz napęd. Nawet jeśli kupimy któreś ulepszenie, będziemy mogli wrócić do części z niższych poziomów. Oprócz tego, zmienić możemy wygląd każdego pojazdu, jak też naszego bohatera. Może on dostać od nas nową czapkę, twarz, spodnie oraz górną część garderoby.

Hill Climb Racing 2 – kontynuacja hitu. Recenzja gry mobilnej.

Rozgrywka

Przejdźmy teraz do trybów dostępnych w grze. Mamy możliwość rozgrywki indywidualnej oraz wyścigów z innymi graczami. Do drugiego z nich wymagane jest połączenie z internetem. O ile pierwszy tryb jest dosyć dobrze znany z poprzedniej edycji, o tyle postaram się rozwinąć wątek drugiego. Wybierając zakładkę CUPS w menu głównym, dla użytkownika oddanych zostaje szesnaście różnych lokacji. Wybierając dowolną przez nas, przechodzimy do wyścigu. Na starcie melduje się czterech kierowców, których zadaniem jest dotarcie do mety, po dobrze znanych nierównościach z trybu Adventure. Ścigamy się w systemie 1/2 , czyli dwie trasy w jednym wyścigu tych samych kierowców. Po wszystkim dostajemy nagrody z kuferków, w których znajdują się na przykład bonusowe monety.

Hill Climb Racing 2 – kontynuacja hitu. Recenzja gry mobilnej.

Podsumowanie

Studio Fingersoft, kierując się sukcesem pierwszej części, ma na celu powtórzenie go z drugą odsłoną gry. Ta pomimo niedawnego wydania, a w efekcie pewnych braków z tym związanych, na początku może okazać się nieco okrojona, lecz moim zdaniem po kilku aktualizacjach jest ona w stanie przynieść wiele radości graczom oraz samym wydawcom testowanej przeze mnie produkcji.

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Hill Climb Racing 2 – kontynuacja hitu"

Komentarz do postu