Jak zaprogramować tag NFC – ciekawe zastosowania NFC

Technologia NFC (Near Field Communication) w telefonach komórkowych staje się coraz bardziej powszechna. Zazwyczaj producenci informują, że z jej pomocą możemy przesłać zdjęcie czy zapłacić zbliżeniowo za zakupy. Są to średnio ciekawe dla Czytelnika zastosowania ale co jeśli powiem, że przykładając smartfon do naklejki możemy zostawić komuś wiadomość, odtworzyć film w Youtube czy włączyć WiFi, jednocześnie wchodząc na stronę WWW przy uprzednim wyciszeniu dzwonka? Nie, nie musisz znać języków programowania. Koszty? Wystarczy przysłowiowy, „luźny piątaczek”.

Tzw. tag NFC możemy kupić na Allegro za parę złotych. Są to programowalne breloczki lub naklejki, z nadrukiem lub bez. To co wybierze Czytelnik zależy jedynie od jego preferencji. Ja pokażę jak krok po kroku, używając darmowego oprogramowania, ustawić czynność, która będzie wykonywana po przyłożeniu telefonu do takiego tagu.

  1. Pobieramy i instalujemy aplikację NFC ToolsProgramowanie tagu NFC. Ciekawe zastosowania NFC.
  2. Po włączeniu programu i przyłożeniu naklejki dostaniemy kilka informacji na jej temat. Dla nas liczy się to, że jest ona zapisywalnaProgramowanie tagu NFC. Ciekawe zastosowania NFC.
  3. Klikamy zakładkę Zapis i wybieramy Dodaj pozycję. Programowanie tagu NFC. Ciekawe zastosowania NFC.
  4. W celach demonstracyjnych ustawimy wejście na stronę WWW. W tym celu wchodzimy w URL/URI. Resztę opcji dodaje się w analogiczny sposób. Programowanie tagu NFC. Ciekawe zastosowania NFC.
  5. Wpisujemy adres i zatwierdzamy OK.
  6. Pojawiła nam się opcja Zapisz i ją właśnie wybieramy i przykładamy naklejkę do telefonu. Programowanie tagu NFC. Ciekawe zastosowania NFC.

I tak oto zaprogramowaliśmy swój tag NFC. Teraz wystarczy przyłożyć telefon do naklejki i od razu widzimy efekt. Programowanie tagu NFC. Ciekawe zastosowania NFC.

Technologia NFC pozwala odkryć pewną tajemnicę kart zbliżeniowych PayPass. Więcej informacji TUTAJ

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Jak zaprogramować tag NFC – ciekawe zastosowania NFC"

Komentarz do postu