Geometry Dash Lite – Graj, Umieraj, Powtórz.

Recenzja gry zręcznościowej Geometry Dash Lite, wymagającej sporo cierpliwości i samozaparcia. Plusy i minusy gry, linki do sklepów.

Jeżeli jesteś fanem naprawdę ekstremalnie trudnej gry zręcznościowej, gdzie umieranie nawet po kilkadziesiąt razy przy jednym poziomie jest rzeczą normalną, aby przeprowadzić rekonesans planszy oraz by móc przejść dalej, to nie mogłeś/aś trafić lepiej ! Przedstawiamy Wam oryginalną i niepowtarzalną produkcję firmy RobTop Games, gdzie aby nie roztrzaskać o ziemię telefonu z powodu napadów złości, trzeba posiadać spokój wewnętrzny godny mnicha Shaolin !

Geometry Dash Lite – Graj, Umieraj, Powtórz. Recenzja gry.

Co to jest za gra i co oferuje?

Gra Geometry Dash Lite jest ofertą rozrywki o bardzo dynamicznym charakterze, która dostępna jest na systemy Android, iOS, Microsoft Phone oraz na przeglądarkę internetową i PC. Produkcja opiera się na prostym systemie sterowania, którego skutki pokazane są na oprawie graficznej 2D. Polega on jedynie na pojedynczym kliknięciu w ekran urządzenia mobilnego w celu wykonania skoku lub podniesieniu pułapu pojazdu, którym od czasu do czasu będziemy mieli okazję sterować. Brzmi łatwo? Otóż po raz kolejny i na pewno nie ostatni udowodnione nam zostaje, że proste rzeczy są tak naprawdę najtrudniejsze.

Geometry Dash Lite – Graj, Umieraj, Powtórz. Recenzja gry.

Gra Geometry Dash Lite jest darmową, ale przez to lekko okrojoną wersją pełnej, płatnej produkcji Geometry Dash.  Dzięki temu zabiegowi, czeka na nas jak na razie niewiele ponad 10 wyzwań, w dwóch trybach : normalnym i ćwiczeniowym. Gra polega jedynie na podskakiwaniu elementem (o różnych kształtach) w taki sposób, aby ominąć wszelkie przeszkody, które stają nam na drodze, czyli : kolce, ściany, przepaście itp. Dodatkowo, od czasu do czasu, rozgrywka zaskakuje nas nagłymi zmianami kierunku podróży (kierunek nadany w lewą stronę ekranu), lotem statkiem powietrznym bądź nawet odwróceniem grawitacji, a co za tym idzie – grą „do góry nogami”.

Produkcja ta oferuje niezapomnianą rozgrywkę, dużo wrażeń i skurczów ciała od ciągłego wciskania podskoku w ostatniej chwili. Geometry Dash Lite wzbudza i gromadzi w graczu spore pokłady adrenaliny oraz obsesyjnego śmiechu i płaczu okazywanego jednocześnie, kiedy to nasze starania zakańczają się fiaskiem. Dzieje się tak również z graczem, gdy nieoczekiwanie udaje się przejść użytkownikowi jakiś trudny etap na planszy, a on w przekonaniu, że się nie udało dekoncentruje się, tym samym zatracając przypadkowe powodzenie.

Pomysłowe rozwiązania i ich trudność

Twórcy zadbali o wiele atrakcji dla tej produkcji, które uprzyjemniają grę, ale jednocześnie sprawiają, że staje się ona jeszcze trudniejsza. No cóż, jak to mówią – nic nie ma za darmo. Kreatorzy Geometry Dash Lite osiągnęli w swej produkcji szczyt piękna i trudności rozgrywki jednocześnie, stwarzając tym samym mieszankę gry od której nie oderwiesz się przez parę godzin nawet na przymusową toaletę !

Geometry Dash Lite – Graj, Umieraj, Powtórz. Recenzja gry.

Pomysłowość studia RobTop Games polega na świetnym połączeniu dynamicznej rozgrywki z genialną oprawą dźwiękową. Chodzi tutaj o to, iż wykonywane ruchy są kompatybilne z muzyką w tle. Tak więc wszystkie podskoki, które musimy wykonać muszą zostać dokonane w tym samym momencie co brzmienie perkusji, gitary czy klawiszy. Fakt ten sprawia, że dźwięk zawarty w grze jest elementem ułatwiającym rozgrywkę, ale zarazem potrafi wprowadzić w błąd. W jednym odcinku planszy podskakujemy zgodnie z dźwiękami wydawanymi przez perkusję, zaś za chwilę, zupełnie natychmiastowo, częstotliwość podskoków działa już w harmonii np. z klawiszami, które nadają inne tempo grze. Tak więc ślepe zaufanie wobec oprawy dźwiękowej może i właściwie jest bardzo zwodnicze. Jest to genialny pomysł twórców, który zasługuje na szczere wyrazy uznania.

 

Wykonanie produkcji. Oprawa audiowizualna

Dodatkową kwestią przemawiająca za wspaniałość tej produkcji jest idealnie dopracowana oprawa audiowizualna. Muzyka w grze jest tak dobrze wykonana, że istnieje możliwość pobrania samej ścieżki dźwiękowej do każdego z poziomów ! Grafika Geometry Dash Lite również zasługuje na parę pochwał. Każdy poziom jest wykonany starannie, pomysłowo i kreatywnie, a za pomocą szerokiej palety rozmaitych kolorów osiągnięto wariację wprost idealną pod tak dynamiczną rozgrywkę. Nasycenie barw, ich pełnia i przeróżne odcienie oraz efekty naprawdę cieszą oko gracza.

Geometry Dash Lite jest bardzo grywalną produkcją, która na długi czas zapadnie nam w pamięci (o ile w ogóle od niej odejdziemy!). Gra ma bardzo wysoki poziom trudności, jednakże zapewniamy, że napis „comming soon” przy kolejnych, jeszcze nie dodanych poziomach, stanie się dla Ciebie bardzo wyczekiwane.

Jakby tego było mało, twórcy wprowadzili również system achievement’ów. Przejście każdego poziomu odblokowuje możliwość kolejnej zmiany kształtu naszego elementu „postaci”, jak również jego kolorystki.

Podsumowując, gra Geometry Dash Lite jest produkcją niezwykle dobrze wykonaną i dopieszczoną w najmniejszym szczególe. Jeśli poszukujesz wyzwania, a przy tym lubisz przeżywać grę z uśmiechem na ustach i ciągłym, niepowstrzymanym zachwytem oprawą audiowizualną, to nie zwlekaj dłużej !

Geometry Dash Lite – Graj, Umieraj, Powtórz. Recenzja gry.

 

Ocena gry Geometry Dash Lite:

PLUSY:

  • Piękna grafika, kolory, projekty poziomów
  • Idealna muzyka, która warta jest nawet osobnego przesłuchania na słuchawkach
  • Wysoka jakość poziomów, trudność gry przedstawiona w bardzo pozytywny sposób
  • System achievement’ów – możliwość modyfikacji swojej „postaci”

MINUSY:

  • Wersja Lite to okrojona z poziomów darmowa wersja gry
  • Możesz zapomnieć o nakarmieniu swojego pupila przez parę dni, tak się wciągniesz w tą grę !

Pobierz na Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.robtopx.geometryjumplite&hl=pl

Pobierz na iOS:

https://itunes.apple.com/us/app/geometry-dash-lite/id698255242?mt=8

Pobierz na Microsoft Phone:

https://www.appx4fun.com/xap/1587/

Graj na przeglądarce internetowej:

http://www.flashgamesplayer.com/free/geometry-dash/play.html

* Powyższe zdjęcia z gry pochodzą ze strony Google Play

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu