Motorola Moto G4 – Jeszcze „Motka” czy już Lenovo?

Recenzja smartfonu Motorola Moto G4, Czy na jakość wykonania wpłynęła zmiana właściciela koncernu? Zobacz zalety i wady nowego produktu.

Motorola Moto G4 – Jeszcze „Motka” czy już Lenovo?

Jakiś czas temu doszło do pewnych zmian, których skutkiem jest przejęcie Motoroli przez firmę Lenovo. Od tej pory wszystkie urządzenia będą wychodziły pod znakiem tej firmy. Czy wraz ze zmianą producenta nowe sprzęty także będą w pewnym sensie inne? A może wszystko w tej kwestii pozostanie w dobrze nam znanym porządku i dalej cieszyć się będziemy z jakości wykonania i komfortu użytkowania smartfonów chińskiej firmy? Aby się o tym przekonać, na warsztat wziąłem telefon oferowany już pod nowym logiem i nazwą. Jesteście ciekawi jak się sprawuje? Zapraszam zatem do lektury J

Motorola Moto G4 – Jeszcze „Motka” czy już Lenovo?

Wykonanie

Konstrukcja, jak miało to miejsce wcześniej, wykonana jest z tworzywa. Na pleckach, z których możemy zdjąć chropowatą klapkę, widzimy wypukłość z aparatem nazywaną „garbem”. Z tyłu nie ma zbyt wielu elementów do omówienia. W zasadzie to już je wyczerpałem. Przejdźmy zatem na front telefonu. Cały przód jest zabezpieczony szkłem Gorilla Glass 3. Wokół ekranu rozciągają się mało estetyczne ramki. Ten punkt można było nieco poprawić. Na prawej krawędzi znajdziemy klawisze regulacji głośności i zasilania. Spód oddaje nam port microUSB w wersji 2.0. Gniazdo słuchawkowe umieszczono w górnej części bryły. Oddzielne sloty na kartę SIM i micro SD znajdują się pod tylną klapką. Całość jest dobrze ze sobą spasowana.

Motorola Moto G4 – Jeszcze „Motka” czy już Lenovo?

Ekran

Przekątna 5,5” Full HD oferuje nam zagęszczenie pikseli wynoszące 401 ppi. Wszystkie treści wyświetlane na ekranie, zarówno tekst jak i obraz, są ostre i wyraźne. Kolory są świetnie odwzorowane, kąty widzenia również nie należą do słabych. W słońcu praca będzie komfortowa. Nieco gorzej jest w nocy. Tutaj doskwierać nam może jej nieco zbyt wysoka jasność minimalna. Pomimo tego, jak na klasę średnią, ekran jest naprawdę bardzo dobry.

Motorola Moto G4 – Jeszcze „Motka” czy już Lenovo?

Wydajność i Bateria

Codzienne korzystanie z telefonu nie będzie kłopotliwe. Fani mobilnego grania będą jednak zawiedzeni. Pomimo możliwości odpalenia większości tytułów ze sklepu, będą one działać na najniższych ustawieniach. Cóż się jednak dziwić. Snapdragon 617 taktowany ośmioma rdzeniami 1,5 GHz, wspierany grafiką Adreno 405 i dwoma gigabajtami pamięci operacyjnej to nie jest specyfikacja wysokich lotów. Na pokładzie zainstalowano także system Android w wersji 6.0.1. Ogniwo 3000 mAh zastosowane w Moto G4 wymagać będzie codziennego ładowania. Przy intensywnym korzystaniu możliwe jest także dwukrotne ładowanie jednej doby. Niemniej po kilku dniach z telefonem przyzwyczaicie się w jaki sposób go użytkować, aby dotrzymał nam kroku od rana do wieczora.

Motorola Moto G4 – Jeszcze „Motka” czy już Lenovo?

Aparat i Podsumowanie

Dwa aparaty, główny 13 Mpix oraz frontowy 5 Mpix, charakteryzują się niemal tym samym co obiektywy w innych sprzętach tej kategorii. Nocne fotografie będą dość niskiej jakości. Przy dobrym oświetleniu uda nam się wykonać ostre zdjęcia, które nienagannie odwzorują barwy. Nie jest to typowo fotograficzny smartfon, jednak osoby lubiące uwieczniać dane momenty nie powinny być zawiedzione, zwłaszcza w tym przedziale cenowym. Podobnie sprawa wygląda ze specyfikacją, wydajnością oraz jakością wykonania. To co otrzymujemy za cenę w okolicach tysiąca powinno nam wystarczać. Nie wymagajmy od G4 zbyt wiele. Do poważniejszych zadań stworzono urządzenia droższe, więc decydując się na budżetówkę będziecie zmuszeni przymknąć w niektórych sytuacjach oko.

Zalety:

  • Android bez nakładki
  • Ekran
  • Wsparcie OTG
  • Osobne sloty na karty
  • Sprawność podczas codziennego korzystania
  • Aparaty

Wady:

  • Granie nie będzie na wysokim poziomie

* Zdjęcia pochodzą ze strony lenovo.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu