Kombinacja gatunków w The Cycle.

The Cycle to gra dla zagorzałych fanów FPS-ów, którzy uwielbiają wykonywać misje i grać przeciwko innym. To chyba pierwsza produkcja PvPvE na rynku.

To chyba pierwsza propozycja z gatunku PvPvE. The Cycle zachęca graczy do stoczenia między sobą pojedynku, jednocześnie zmuszając ich do wykonywania misji i walki ze środowiskiem. Tu zwycięzcą może być każdy, a na ostateczne rozstrzygnięcie zazwyczaj czeka się do samego końca, czyli spotkania na platformie startowej.

Zysk dla najemnika.

W The Cycle wcielamy się w rolę najemników, których celem jest szybkie zbicie fortuny. Zrzucani są oni ze stacji kosmicznej orbitującej wokół terraformowanej przez obcą cywilizację planety. Jej nazwa to Fortuna III. Samą stacją rządzą frakcje, które zachęcają poszukiwaczy szybkiego zysku do lądowania na powierzchni niebezpiecznej planety, walki z tutejszymi gatunkami oraz wykonywania różnorodnych misji.

Dla 20 graczy.

W każdym zadaniu może brać udział do 20 graczy jednocześnie. Misje trwają również 20 minut. W tym czasie należy wykonać wszystkie zadania i oczywiście przetrwać do samego końca. Mimo to nie jesteśmy zmuszeni do eliminacji innych graczy i możemy zawierać z nimi sojusze, które także da się złamać. Z drugiej strony eliminacja gracza z większą punktacją może przynieść spore korzyści.

Małe ograniczenia.

Na tych, którzy zbytnio sobie pozwalają i eliminują zbyt wielu graczy, producenci także znaleźli sposób. Choć nie próbują oni zniechęcić do walki między graczami, to na najbardziej dokuczliwych nakładane są kary w postaci listu gończego. Dzięki temu każdy z graczy może zobaczyć położenie zbyt agresywnego przeciwnika i zgarnąć nagrodę za jego głowę.

Nowoczesna broń.

Tu do naszej dyspozycji oddany został arsenał futurystycznych broni długodystansowych, wspomagające gracza w walce działka, a także broń biała. Można ją gromadzić i kupować za dostępną w grze walutę oraz zmieniać jej atrybuty ulepszeniami. W grze na razie znajdziemy 6 różnych grywalnych postaci. Ich ilość, tak jak różnorodność przeciwników najprawdopodobniej zostanie zwiększona w przyszłości.

Agresywna fauna i różnorodne misje.

W The Cycle walczymy nie tylko z innymi graczami, ale także z fauną zamieszkująca planetę Fortuna III. Są to agresywne zwierzęta, które potrafią atakować zarówno z dystansu, jak i w zwarciu. Często dostajemy zlecenie ubicia kilku z nich i pobrania próbek do badań naukowych, za co oczywiście jesteśmy sowicie wynagradzani.

Do naszych głównych celów należ także zasilenie stacji w energię, czy zlokalizowanie i wydobycie rzadkich surowców. Ponadto można też zbierać próbki flory w postaci niebieskich grzybów.

Wróg czy przyjaciel.

Na planecie często występują cykliczne burze. Z tego też powodu nie można tam przebywać dłużej niż 20 minut. Każdy, kto wpadnie w ich macki, z pewnością nie wyjdzie z tego spotkania żywy. Dlatego po zakończeniu wszystkich zadań, gracze udają się na pas startowy, z którego mogą odlecieć z powrotem na rodzimą stację. Tam muszą podjąć decyzję, czy zaprzyjaźnić się z innymi graczami i pozwolić im również wsiąść do statku, czy rozpocząć krwawą jatkę. Tu wszyscy wspólnie mogą być zwycięzcami, ale taki scenariusz zdarza się bardzo rzadko.

Podsumowanie.

The Cycle jest grą FPS zbudowaną na trójwymiarowym silniku. Jest to całkowicie darmowa produkcja, która została wydana na zasadzie wczesnego dostępu. Prace nad grą trwają już od ponad półtora roku i najwyraźniej jeszcze będą trochę trwać. W grze prócz rozgrywki single player dostępna jest opcja gry w dwu- lub w czteroosobowych zespołach. Ponieważ produkcja jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju, nie może pochwalić się takimi sukcesami, jak znane wszystkim gry PvP, takie jak Fortnite czy Apex Legends.

Zalety
– Połączenie systemu frakcyjnego z łupami.
– Możliwość tworzenia drużyny lub walki z innymi graczami.
– Chyba pierwsza, duża produkcja skoncentrowana jednocześnie na zmaganiach PvP i PvE.
Wady
– Jeszcze we wczesnym stadium rozwoju.
– Tworzenie drużyny i jednoczesna walka mogą czasem sprawiać małe trudności.
Minimalne wymagania.
System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bitowy)
Procesor: Intel Core i5 2,6 GHz
Karta graficzna: nVidia GTX 760/Intel Iris 640
Pamięć RAM: 4 GB
DirectX: Wersja 11

* Zdjęcia z oficjalnej strony thecycle.game. Minimalne wymagania z: Epic Games Store

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu