911 Operator – gorące fotele.

Zostań dyspozytorem służb ratunkowych 911 Operator. Odbieraj zgłoszenia i wysyłaj pomoc na miejsce zdarzenia. Poczuj, że ratujesz ludzkie życie.

911 Operator to symulator telefonicznego ostrego dyżuru. Wchodzimy tu w skórę dyspozytora pracującego w call center linii alarmowej. Odbieramy telefony i wezwania alarmowe, wysyłamy ekipy policyjne i ratunkowe w wyznaczone miejsce. Wszystko jest tu poukładane, mamy przycisk dla strażaków, policji i karetki, słuchawki na uszach i mapę całego naszego miasta.

Zaczynamy w przytulnym fotelu, który z chwili na chwilę staje się naszą największą zmorą. Musimy podejmować szybkie decyzje, od których może zależeć ludzkie życie. Czy wytrzymamy nerwówkę, której powodem jest coraz to większa liczba zgłoszeń, brak odpowiedniej ilości sprzętu i ludzi? Wszystko jest tylko w naszych rękach i to do nas będzie należeć pełna odpowiedzialność za reakcje, czy jej brak w nagłych i wyjątkowych przypadkach.

Niebezpieczne zajęcie.

Jako operator linii alarmowej możemy samodzielnie dobierać sobie ludzi i sprzęt. Zakupów dokonujemy między poszczególnymi misjami. W trakcie trwania głównej rozgrywki nasi współpracownicy także mogą ulegać wypadkom, takim jak np. postrzał z rąk uzbrojonego mężczyzny. Akcje mogą być więc też powodem późniejszych braków kadrowych i konieczności zaprzęgnięcia do pracy dodatkowych jednostek. Po wykonaniu misji otrzymujemy pulę pieniędzy w wysokości zależnej od naszego wyniku. Możemy ją później swobodnie wydatkować.

Chwila oddechu w gorącym fotelu.

Gra toczy się własnym torem, dając nam możliwość przyspieszenia i zwolnienia biegu wydarzeń. Oznacza to, że czasem możemy znaleźć chwilę dla siebie i po raz dziesiąty rozeznać się w panującej na mapie sytuacji. Zdarzają się jednoczesne telefony, z którymi także trzeba nam będzie się uporać, ale szczególnie przy wolniejszym tempie gry, raczej powinniśmy wszystko w miarę dobrze ogarnąć. Jednak czasem bywa naprawdę gorąco.

Rozwojowa kampania.

Im dalej w las tym misje są trudniejsze. Gra w kampanii rozpoczyna się od kilku prostych telefonów i komend, a kończy na dużej ilości rozmaitych zgłoszeń. Z każdą nową misją do gry wchodzą nowe przypadki. Czasem otrzymujemy tylko zgłoszenie, innym razem prowadzimy rozmowę telefoniczną, musząc ustalić jak najwięcej szczegółów. Niektóre ze zgłoszeń można ignorować lub pozostawić na później, ale nie zawsze jest to opłacalne, choćby z finansowego punktu widzenia. Zdarzają się także głupkowate żarty telefoniczne. To od nas zależy, kogo i gdzie wyślemy, jaki rodzaj pojazdu nada się do takiego zlecenia, i ilu policjantów potrzeba do walki w ulicznej strzelaninie.

Niezbędne DLC.

Gra doczekała się kilku płatnych rozszerzeń. Dodają one wiele nowych pojazdów, kilkadziesiąt nowych rodzajów zgłoszeń i nowe misje. Z jednej strony są dobrym uzupełnieniem całej przygody, a z drugiej ja nie widzę tej gry bez nich. Dodają do gry tak wiele, że dziś trudno mi sobie wyobrazić grę tylko w podstawową wersję. Same dodatki to przecież niemal jedna trzecia całej zawartości.

Na własnym podwórku

Ciekawostka jest fakt, że do gry można importować niemal każde miasto na świecie, a dokładnie te miejscowości, które w Open Street Maps zostały otagowane dopiskiem “city” albo “town”. To oznacza, że można odegrać rolę dyspozytora w swoim własnym małym miasteczku i wysyłać pomoc do sąsiadów, na własną ulicę.

Podsumowanie.

Gra jest przyjemna, choć nie zachwyca oprawą. Skupia się bardziej na zarządzaniu zasobami ludzkimi i umiejętnościach wyciągania z ludzi informacji. Oprawa audio może sprawić, że poczujemy się jak na prawdziwym ostrym telefonicznym dyżurze.

Gra została wydana na PS4, XONE, iPhone, telefony z Androidem, Nintendo Switch oraz na komputery osobiste. Dostępna jest także w polskiej wersji językowej i polecana graczom w wieku powyżej 16 roku życia.

Zalety
– Dynamiczna akcja
– Ciekawe wezwania
– Możliwość gry we własnym mieście
– Dobrze przygotowana, rozwojowa kampania
– Dostępna w polskiej wersji językowej
Zalety
– Słaba oprawa graficzna
– Konieczność zakupu DLC w celu uzupełnienia pełnej zawartości (gra bez DLC może nie być tak ciekawa)

*Obrazy własne oraz z oficjalnej strony gry: jutsugames.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu