Przydatne APKI dla zaawansowanych – Android

Z cyklu „Przydatne APKI”, prezentujemy TOP4 aplikacje dla deweloperów Android. Przegląd programów do zaawansowanej obsługi Androida.

Przydatne APKI. Aplikacje dla deweloperów Android.

Kolejny artykuł z cyklu Przydatne programy. Tym razem coś dla zaawansowanych użytkowników systemu Android. Po raz pierwszy, od początku serii, znajdziecie tutaj nie tylko programy na Androida, ale i na komputer. Tutaj jest jeden haczyk. Dotyczą one Androida, dlatego zostały zawarte. Dalsze części, niezmiennie traktować będą wyłącznie o aplikacjach ze sklepu Play. Uwaga, uwaga! Przed wami TOP 4 aplikacji dla deweloperów.

Ustawienia dla programistów

Aplikacja ułatwia odnalezienie interesujących nas opcji bez zbędnego szukania. Wystarczy zainstalować powyższy program na naszym urządzeniu, a opcje programistyczne staną przed nami otworem. Jeśli z nich korzystacie lub macie takie plany, zdecydowanie zachęcam do instalacji, aby przyspieszyć Wasz kontakt z ukrytymi ustawieniami.

Przydatne APKI. Aplikacje dla deweloperów Android.

Usuwanie aplikacji systemowych

Niejednokrotnie, kupując nowe urządzenie, trafiałem na preinstalowane dodatki od producenta, które nie dość, że nie przypadały do mego gustu, to nie pozwalały na swoją deinstalację. Są jednak w sklepie i na to sposoby. Aplikacja o powyższym tytule, jak jej nazwa wskazuje, usuwa niechciane zawartości. Oprócz tych dodatkowych, możemy usunąć na przykład standardowy kalkulator czy galerię, przenosić zainstalowane programy na kartę SD i z powrotem, nawet jeśli oficjalnie takiej możliwości nie ma. Program dostępny jest w dwóch wersjach, darmowej i płatnej. Poniżej link do tej pierwszej.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp

Przydatne APKI. Aplikacje dla deweloperów Android.

Bluestacks

Pierwsza z dwóch, zawartych tutaj aplikacji komputerowych. Jakiś czas temu zostałem zmuszony do oddania urządzenia na gwarancję. Niestety, na gwałt potrzebowałem skorzystać z aplikacji przeznaczonych na ten system. Cóż zrobić. Poszperałem odrobinę w wujku Google i natknąłem się na powyższy program. Jest to nic innego jak emulator Androida na PC. Sprawdził się świetnie. Oprócz możliwości instalacji dodatków ze sklepu, możemy zsynchronizować nasze urządzenie z emulatorem i działać tak jak robilibyśmy to z poziomu smartfona/tabletu. Program dostępny jest do pobrania na stronie producenta.

http://www.bluestacks.com/#gref

Przydatne APKI. Aplikacje dla deweloperów Android.

Android Studio

Ostatnia propozycja, jeśli można tak to określić, wymaga od zaawansowanego użytkownika jeszcze bardziej zaawansowanych umiejętności. Dlaczego? Otóż, w tym programie tworzyć możemy gry i aplikacje na system Android, a to zdecydowanie nie jest dla wszystkich. Podstawowym wymogiem jest znajomość odpowiednich języków programowania. Jeśli nie znacie ich perfekcyjnie, lepiej odpuśćcie sobie tą pozycję.

https://developer.android.com/studio/index.html

Przydatne APKI. Aplikacje dla deweloperów Android.

Podsumowanie

Jak sami widzicie, urządzenia spod znaku zielonego robocika to nie tylko zabawa. Możemy wykonywać na nich odrobinę bardziej zaawansowane funkcje, takie jak chociażby usuwanie systemowych plików i aplikacji, co nie bez powodu zostało ukryte. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podszkolić swe umiejętności i wykorzystać własny sprzęt jako królika doświadczalnego, testującego stworzone przez nas dodatki, a jeśli takowego nie mamy, skorzystać możemy z emulatora na PC.

Przydatne APKI. Zapowiedź serii.

* Zdjęcia pochodzą ze stron android.com, androidstudy.com, androidcommunity.com, sukcescr.pl oraz techcrunch.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu