Assassin’s Creed Rebellion– Zbuduj własną twierdzę

Assassin’s Creed Rebellion to nowa gra strategiczna na Androida od studia Ubisoft. Najlepsza odpowiedź na pytanie „w co zagrać na Androida?”

Witajcie, dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić grę strategiczną od Ubisoftu. Producenta znanego z całej serii o asasynach  i ich walce z templariuszami, oraz z jeszcze większej serii bugów i błędów (dla niezorientowanych, Ubisoft swego czasu prowadził politykę wydawania gry o asasynach rok w rok, co skutkowało ogromnym niedopracowaniem tytułu). Tym razem jednak mieliśmy okazje być pozytywnie zaskoczeni.

Rozgrywka.

            Po określeniu nazwy naszego „klanu” asassynów, zaczynamy rozgrywkę w części strategicznej. Wita nas ruina naszej siedziby, którą w następnych godzinach będziemy systematycznie odbudowywać. Nasza krypta… -stop, jaka krypta? Skojarzenie z kryptą nie jest przypadkowe, gdyż nie da się ukryć inspiracji twórców. W 2015 roku wydano Fallout Shelter, która ma bardzo podobną mechanikę rozgrywki.

            Naszym zadaniem jest rozbudowa bazy, z ukłonem w stronę gier RPG, bowiem przyjdzie nam też zajmować się rozwojem podopiecznych zabójców polepszając ich zdolności w boju. No właśnie, tutaj przechodzimy do rozgrywki właściwiej. Zarządzamy 3 klasami postaci dzielącymi się na pod klasy, zabójcy, wsparcie i wojownicy. Każdy element może być wyposażony w sprzęt i przeszkolony zwiększając tym samym ich przydatność w walce z inkwizycją.

            W naszej opinii gra sprostała wyzwaniu, mimo podobieństwa do tytułu Bethesdy, rozgrywka jest zajmująca, nie mogłem się oprzeć imersji, że faktycznie zarządzam bractwem assassynów.

Mechanika i sterowanie.

            Gra jak już wspomniałem dzieli się na dwie fazy, jedna strategiczna z elementami RPG, to zarządzanie ludźmi i twierdzą a druga to walka w systemie turowym. O samej walce także można powiedzieć sporo dobrego, jest ona oparta głównie na szansie na sukces (nie ma to nic wspólnego z Wojciechem Mannem), im nasi podopieczni są lepiej wyszkoleni oraz wyposażeni, tym większa szansa skutecznego ataku, uniku, akrobacji.

            System turowy sprawia, że mamy czas na przemyślenie akcji, każdy z naszych asasynów dostarcza również różne rozwiązania, więc tradycja sandboxowa Ubisoftu, zdała egzamin.

Podsumowując.

           Assassin’s Creed Rebellion to produkcja, która na prawdę nie wymaga zachęty, broni się sama. Umieszczenie dobrych schematów w znanym uniwersum jest bardzo dobrą decyzją, nie wspomnieliśmy jeszcze o mikropłatnościach. One istnieją, ale są wyjątkowo nieinwazyjne. Przyśpieszą wasz rozwój, ale brak wkładu finansowego nie popsuje wam odbioru rozgrywki. Najmniej zadowolony może być za to wasz szef, bo często będziecie mieli ochotę złapać za smartphone, żeby jeszcze porozwijać wasze bractwo. Polecamy z czystym sumieniem.

Zalety
• Znane uniwersum w dobrym wydaniu
• Przyjemna dla oka grafika
• Gra zachęca do powrotów
Wady
• Na upartego – czas oczekiwania na produkcję uzbrojenia
• Jak odpalicie Falout Shelter otrzymacie to samo w innym uniwerum
• Brak polskiej wersji językowej

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu