Gry Rodzinne – gry wyścigowe cz.3

Przeczytaj, jeśli szukasz gry, w którą można zagrać całą rodziną. W kolejnej części serii wybraliśmy dwie komputerowe gry wyścigowe o bajkowej scenerii.

All-Star Fruit Racing – wyścigowy sorbet.

Dla osób w wieku 3+.

Zręcznościowe wyścigi zdominowały tematykę sportów samochodowych dla najmłodszych. Nie inaczej jest z All-Star Fruit Racing, które także stawia na taki model jazdy. Jest to gra, której nieco brakuje do najlepszych produkcji, takich jak Mario Kart, ale z pewnością można w niej spędzić wiele godzin, gdy tylko przypadnie nam do gustu.

Grę All-Star Fruit Racing charakteryzują proste trasy, gdzie krajobraz budują wielkie, porozrzucane wszędzie owoce.

Tym razem zacznę swoje rozważania od niedoskonałości tej gry. Ciągną się od niedopieszczonej oprawy audio po brak wizualizacji emocji zwycięskich kierowców. Warto także wspomnieć o samych trasach, które nie zaskakują niczym, czego nie moglibyśmy się spodziewać, choć czasem oferują ciekawy skrót. Ponadto kolorowa grafika jest ładna na pierwszy rzut oka, ale nie można powiedzieć, by była zbytnio szczegółowa. Zbyt często natrafiamy też na powielone elementy otoczenia, co sprawia, że trasy po prostu tracą magiczny charakter.

Z drugiej strony, na plus, można przywołać sam system wykorzystania owoców, jako power-upów. Mamy bowiem do dyspozycji aż 4 zbiorniki na ich sok. Napełnienie jednego skutkuje możliwością skorzystania, np. z przyspieszenia, zaś gdy napełnimy ich więcej, możemy łączyć ich moce w kombosy. Możemy skorzystać ze zdolności specjalnej kierowcy po napełnieniu wszystkich 4 zbiorników.

Producenci oddali graczom do dyspozycji aż 20 tras. Różnią się one motywem pobocznym, którym są pory roku. Będziemy się więc ścigać w środku lata, by niedługo później ślizgać się na lodowej szklance. W grze znaleźć można także kilka tras specjalnych.

Wśród kierowców dominują kobiece postacie. Biorąc udział w wyścigach, można zdobyć ulepszenia do pojazdów. Zarządzamy nimi w garażu, a wszystkich kombinacji dodatków jest kilkadziesiąt tysięcy. Jest więc w czym wybierać.

Znajdziemy tu także kilka udanych trybów rozgrywki oraz możliwość gry w multiplayerze. Można też tworzyć zawody z własnymi zasadami, co daje jeszcze kilka dodatkowych możliwości spędzenia czasu w grze.

Nickelodeon Kart Racers – kiedy nie daje się z siebie wszystkiego.

Kategoria wiekowa PEGI 3

Jest to tytuł skierowany do fanów kreskówek filmowego producenta, firmy Nickelodeon. Choć można, by się spodziewać nadmiaru postaci, to niestety pod tym względem gra nie jest bogata. Da się tam znaleźć postacie tylko z czterech kreskówek, takich jak SpangeBob Kanciastoporty, Żółwie Ninja i inne. Mimo to produkt polecany jest najmłodszym odbiorcom, a to przede wszystkim ze względu na bardzo dobre sterowanie oraz przyjemną, kreskówkową oprawę graficzną.

Ścigamy się tu po torach, gdzie jednym z najczęściej występujących materiałów jest zielony szlam, utożsamiany już od wielu lat z tą Kanadyjską telewizją. Gromadząc go, zdobywamy sposobność, by wykorzystać umiejętności specjalne swojej postaci. Gdy wpadamy w rzekę szlamu, nasz pojazd automatycznie zmienia się w poduszkowiec, bądź motorówkę.

Tory są ciekawe i oczywiście wzorowane na kreskówkach z Nickelodeon. Postaci jest 12 i każda z nich dysponuje charakterystyczną zdolnością specjalną.

Gra zachęca do ścigania się w drużynach lub przeciw sobie w trybie Battle Arena. Grywając w kooperacji, można liczyć na wsparcie maksymalnie 3 osób jednocześnie. Trybów jest nieco więcej i każdy z nich wprowadza do gry ciekawe i nowe rozwiązania, które jednak znamy z innych, wcześniejszych produkcji. Gra nie wymyśla niczego od nowa, ale pozwala na udaną zabawę przez wiele długich godzin.

Polecana jest dla fanów zręcznościowych wyścigów i kreskówkowych postaci z Nickelodeon. Gra została przedstawiona w pełnym trójwymiarze i niestety można, by się także przyczepić do znikomej i generowanej ścieżki dźwiękowej. Mimo wielu mankamentów tytuł może być atrakcyjny dla młodszych graczy.

*Filmiki z kanałów YouTube: PlayStation Europe, IGN

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu