Battle Grounds III darmowa alternatywa dla gier rekonstrukcyjnych.

Darmowe gry rekonstrukcyjne na PC. Battle Grounds III, sprawdź czy warto zostać Minutemanem w wojnie o niepodległość Ameryki.

Gry rekonstrukcyjne cieszą się coraz większą popularnością. Niestety dla graczy, takie tytuły są bardzo drogie. Z pomocą nadchodzi darmowa, trzecia część Battle Grounds, dostępna na steam.

Zasady walki o niepodległość.

            Akcja rozgrywa się podczas wojny o niepodległość Ameryki. Mamy do wyboru dwie strony konfliktu. Wielka Brytania (tzw. Red coats, ze względu na kolor munduru) oraz oczywiście Armię Kontynentalną USA. Odwzorowano pieczołowicie broń palną a także białą okresu. Pomóc mogą nam różnorodne klasy postaci. Różnią się one przede wszystkim ekwipunkiem dodatkowym i założeniem. I tak na przykład Indiański najemnik będzie biegał z legendarnym tomahowkiem w poszukiwaniu skalpów, a już snajper będzie z daleka przeszkadzał przeciwnikowi.

            Walczyć będziemy w różnych trybach gry. Najciekawszym trybem według mnie było obleganie Amerykańskiej fortecy przez Brytyjczyków. USA miało do dyspozycji działa, pułapki, dobre pozycje. Brytyjczycy zaś próbowali szturmować podziemne przejście by zdobyć fortecę, a wszystko okraszone limitowaną możliwością odradzania się.

Klimat.

            Wspaniałym momentem jest sytuacja gdy po wejściu na serwer (serwery gry można utworzyć prywatnie, więc możliwe jest także modyfikowanie rozgrywki a ponad to żywotność gry o wiele bardziej się wydłuża.) spotykamy ludzi, którzy właśnie rekonstrukcji poszukują. Raz na przykład spotkałem człowieka, który grał oficerem USA, sam miał przy tym bardzo amerykański akcent, formował z graczy linię strzeleckie i dowodził. Z kolei gracze także się odwdzięczali, umierający żołnierze prosili o przekazywanie listów swoim wirtualnym żonom a młodsi oficerowie wykrzykiwali rozkazy „-BRAĆ SIĘ ZA CZERWONE KURTKI, ZA WOLNOŚĆ!”. Najzabawniejszą sytuacją za to byli Indianie, którzy rzucali wymyślone mądrości tego ludu, np . „wąż nigdy nie poleci jak orzeł, blada twarz, chyba, że akurat nadepnie na granat, blada twarz”.

            Zabawa zaczyna się na prawdę dopiero gdy trafimy na taki serwer. Niestety idzie to także w drugą stronę i możemy trafić na „troll”, skutkujący puszczaniem muzyki typu Russian Hard Bass. Wtedy przestaje być przyjemnie a nam pozostaje szukać innego miejsca zabawy. Raz niestety trafiłem także na oszusta, który muszkietem potrafił trafić z 500 metrów i to człowieka w pełnym biegu.

Reasumując.

            Gra jest na prawdę warta uwagi i zainstalowania. Co prawda jest po angielsku, ale tak na prawdę aby dobrze się bawić trzeba znać ten język chociaż na poziomie liceum. Zachęcam do spróbowania rekonstrukcji, na którymś z serwerów. For USA!

Zalety
-darmowa
-klimat
-„by być jak wojownik, pobierz i spróbuj sam blada twarz”
Wady
-znajomość angielskiego wymagana
-okazjonalni oszuści
-częściej niż okazjonalnie troling lub siedmiolatkowie na czacie głosowym

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu