Blitzkrieg – mod, który stał się grą

Gramy w kampanię braci: Company of Heroes Blitzkrieg. Czy modyfikacja, która stała się pełnoprawną grą ma szansę zawojować Steam?

Fani gier strategicznych w ostatnich latach nie mieli zbyt dużo atrakcji. Najważniejsze tytuły okazywały się być co najwyżej średnie a dawna świetność RTSów zdaje się umarła śmiercią naturalną. Taka kolejność rzeczy, dziś stawia się na akcje i dynamikę nie na powolne rozmyślne ruchy. Z pomocą przyszedł Company of Heroes – Blitzkrieg.

Jak uczeń przerósł mistrza

            Co ciekawe jak już mogliście zrozumieć po tytule, Blitzkrieg nie jest pełnoprawną grą, to znaczy jest ale wyrósł jako mod do gry i jest całkowicie za darmo! Modyfikacja jest dostępna w serwisie steam i wystarczy mieć w swojej bibliotece, którąś z trzech części Company of Heroes.

            Co do samej rozgrywki to każdy strateg lub fan klimatu II wojny światowej odnajdzie się tutaj od razu. Przede wszystkim mamy do dyspozycji o wiele więcej jednostek, które brały udział w konflikcie. Co prawda można dyskutować nad ilością tych wojsk i latach, w których jednostki były produkowane, ale to nie o to tutaj chodzi. Chodzi o zabawę płynącą z wykorzystania każdego rodzaju czołgu i piechoty.

            Autorzy także zmienili nieco mechanikę gry, bardzo tanie ciężarówki są szybko w stanie przewieźć piechotę na front, podniesiono limit maksymalny wojsk a w modyfikowaniu armii możemy wybrać albo droższe jednostki, które będą skuteczniej walczyły, albo wybierzemy ich uboższe wersje, za to tańsze i szybsze w produkcji masowej.

            Co bardzo cieszy zmieniono modele jednostek tak, że są o wiele bardziej hojnie odwzorowane. Dzięki temu na amerykańskich czołgach możemy zobaczyć pododziałowe malunki a w wyposażeniu żołnierzy pojawiło się więcej sprzętu.

            Najistotniejszą zmianą jest „unowocześnienie” walki. Teraz o wiele łatwiej stracić wojsko, jedna celna seria z karabinu kładzie trupem wszystkich w oddziale a celny strzał z zamaskowanego działa wysyła wrogi czołg na dobrze znany z kanału Discovery skup złomu.

Podsumowanie

            Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić tytułu, to teraz jest na to świetna okazja. Gra się tak dobrze jak nigdy, w dodatku w dobrym dzisiejszym wydaniu. Na steam dostępne jest demo, które nawiązuje do serialu Kompania Braci.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Blitzkrieg – mod, który stał się grą"

Komentarz do postu