Dota 2 Auto Chess. Szachy naszych czasów

Dota 2 Auto Chess, mod od chińczyków w zniewalającym tempie został spopularyzowany na świecie i cieszy się oglądalnością na platformach streamingowych.

Jakiś czas pojawiła się modyfikacja wprowadzająca do gry Valve nowy tryb szachowy. Jest ona fanowską projekcją chińskiej grupy Drogo Studios. Niesamowity szybki wzrost popularności, na początku w chinach, a następnie rozszerzająca się na świecie zaskoczyło nas. Mod aktualnie posiada liczbę subskrybentów w okolicach 8,3 miliona, więc ta liczba powinna sama za siebie mówić. Mini gierka została oczywiście przetłumaczona na język angielski .

Ciekawostka: Aktualnie odbywają się rozmowy na temat praw autorskich do owej modyfikacji i przejęcie jej przez Valve, stworzenie jako osobnej gry. Wszystko to spekulacje, ale jedno jest pewne, modyfikacja musi powstać jako osobna pełna produkcja.

Właściwie jak to wygląda?

Rozgrywki toczymy na szachownicach osiem na osiem kratek.  W rozgrywce może brać udział maksymalnie ośmiu graczy na mapie składającej się z ośmiu szachownic. Po planszy poruszamy się naszym wiernym osiołkiem. Dzięki niemu przemieszczamy, sprzedajemy czy umieszczamy przedmioty dla naszych pionów. Pionami są oczywiście postacie z Doty 2. Na dolnej części planszy dysponujemy ośmioma miejscami, gdzie możemy układać swoich bohaterów. Każdy z nich posiada początkowo jedną gwiazdkę i łącząc trzy takie same piony ulepszamy je na dwu-gwiazdkowe, a następnie trzy-gwiazdkowe, przy czym są coraz potężniejsze. Każdy z bohaterów ma swoje super zdolności, które są wykorzystywane podczas gry za manę postaci oraz pasywne zdolności. Możemy łączyć również synergie postaci. Przykładowo, gdy mamy dwóch trolli na szachownicy mamy dodatkowy pasyw sprawiający, że wszystkie przyjazne trolle posiadają dodatkowy atack speed.  Na dole ekranu zawsze mamy pokazaną posiadaną ilość danych postaci do konkretnej synergii umieszczonych pionów na szachownicy.

Przebieg rund i wynagrodzenie.

Co 5 rund walczymy z neutralnymi stworami (oraz w pierwszych trzech rundach). W pozostałych rundach toczymy pojedynkami z pionami innych graczy. Jako nasz wierzchowiec posiadamy 100 punktów życia. Obrażenia dostajemy w zależności od ilości pozostałych przeciwników. Co rundę dostajemy golda oraz bonusowy jeden gold za posiadanie 10 golda(następnie 20,30,40, aż do 50), a maksymalnie naraz możemy posiadać łącznie 100 golda. Piony są podzielone na rzadkość ich występowania i koszcie: pospolity (1 gold), niepospolity (2 golda), rzadki (3 golda), epicki (4 golda), legendarny (5 golda). Nasz level określa ile pionów naraz możemy mieć na planszy, maksymalny level to 10, co za tym idzie 10 pionów na szachownicy.

Czy w tym wszystkim jest jakiś cel?

Każdy z nas zaczyna z rangą „unknown”. Idąc dalej możemy zdobywać kolejno rangi: Pawn(1-9), Knight(1-9), Bishop(1-9), Rook(1-9), King oraz Queen. Za pierwsze trzy miejsca zdobywamy cukierki (maksymalnie 10 dziennie), które służą nam do kupowania za nie nowych wierzchowców, którymi poruszamy się po planszy. Na koniec sezonu mogliśmy zdobyć również cukierki za zdobycie rangi, im wyższa ranga tym więcej cukierków dostaliśmy. Losowy wierzchowiec kosztuje 40 cukierków. Żeby zagrać w opisany tryb wystarczy pobrać darmową grę Dota 2 oraz zasubskrybować z warsztatu steam modyfikację „Dota Auto Chess”, a następnie uruchomić ją w grze, w zakładce Salon Gier.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu