Dying Light. Zombie w polskim wydaniu!

Techland, czyli polskie studio tworzące gry pokusiło się o stworzenie survival horroru. Dying Light ukazało się na Xboxie 360, One, Playstation 3 i 4, jak i na komputerach osobistych. Tytuł dostępny jest od 27 stycznia 2015 roku.

Co my tutaj mamy?

Dying Light jak już wspomniałem to survival horror usytuowany w post apokaliptycznym mieście Harran. Miasto wykreowane jest na wzór Rio De Janeiro co pozytywnie wpływa na możliwość zaimplementowania systemu wspinaczki – parkour. W tytule posługiwać się będziemy w głównej mierze bronią białą, ale znajdziemy też łuk, kuszę czy też broń palną. Dzieło Techlandu posiada również wbudowany system wytwarzania jak i modyfikowania przedmiotów (crafting). Ponadto nasz protagonista ma możliwość zdobywania poziomów i dzięki temu zyskuje on dodatkowe zdolności.

Dramatyczna historia

Kyle trafia do Harranu jako agent G.R.E., który ma zebrać jak najwięcej informacji na temat wirusa zmieniającego ludzi w zombie. Początkowo wypełnia krok po kroku misje swoich przełożonych, jednak z biegiem czasu zauważa, że korporacja nie liczy się w żadnym wypadku z losem ludzi znajdujących się w mieście otoczonym kwarantanną. Bohater zaczyna pomagać mieszkańcom jak tylko może. Dostrzec można też wątek miłosny jak i braterstwa, jednak nie kończą się one zbyt pozytywnie dla naszego biegacza. Główny wątek sprowadza nas do konfliktu z Raisem, przedstawicielem pewnego gangu zamieszkującego Harran.

Mechanika gry

W grze jedną z najważniejszych mechanik jest parkour wykorzystywany praktycznie w każdej misji. Praktycznie na każdym etapie kampanii mamy potrzebę wspinania się na dachy budynków czy też konieczność szybkiej ucieczki przez miejską aglomerację. W tytule możemy doświadczyć podziału doby na dwa główne etapy. Za dnia nie mamy zbytnio się czego obawiać ponieważ gonić nas będą nie zbyt sprytni zarażeni. Schody zaczynają się w nocy kiedy to na żer wychodzą mutacje zombie. One są już piekielnie szybkie i wytrzymałe co zmusza nas w większości przypadków do ucieczki przez mrok, który rozświetla nam jedynie latarka.

Jakim tytułem jest Dying Light?

Techland bardzo przyłożył się do tej produkcji co skutkuje dość pozytywnymi opiniami nie tylko w Polsce ale i za granicami naszego kraju. Fabuła jest wciągająca i skłoniła mnie do dwukrotnego pokonania całej kampanii. Mechaniki wykonane są niemal idealnie – nie licząc niektórych, naprawdę drobnych potknięć pojawiających się w momencie wspinaczki. Tytuł jest bardzo udany i z utęsknieniem wyczekuje części drugiej, którą Wam tutaj przedstawię, i której trailer można już zobaczyć w sieci.

Minimalne wymagania sprzętowe.
CPU: Intel Core i5-2500 @ 3,3 GHz/ AMD FX-8320 @ 3,5 GHz
RAM: 4 GB RAM
GPU: Geforce GTX 560/AMD Radeon HD 6870 (1GB VRAM)
HDD: 40GB
OS: Windows 7/8/8.1 (64-bit)

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu