Builders of Egypt – Nowy Faron

Powrót kultowego Faraona, Builders of Egypt ma szansę na pobicie legendy city builderów. Premiera 2020 na steam.

Wydawać by się mogło, że era City Builderów zakończyła się. Niegdyś bardzo popularny gatunek obfitował w wiele niezwykle popularnych tytułów. Posejdon, Zeus, Cezar, czy tytułowy Faraon. Ku zaskoczeniu, firma StrategyLabs skupiła się właśnie na tym chlubnym gatunku gier ekonomicznych.

Rozgrywka

            Odpalając tytuł już od początku nie da się odnieść wrażenie, że odpalamy starego dobrego Faraona. Mechanika  i założenia są identyczne jak w pierwowzorze. Ot jesteśmy małym nic nie znaczącym włodarzem wioski i przechodząc kolejne etapy tworzymy prawdziwe imperium. Aby zbudować wioskę najpierw musimy wyznaczyć naszym osadnikom parcelę pod przyszłą zabudową. Po tym fakcie do miasteczka tłumnie udają się obywatele. To jednak dopiero początek bo dalszy rozwój wymaga od nas spełniania coraz to bardziej wymyślnych potrzeb naszych podopiecznych. Stąd o ile na początku woda i miska jedzenia wystarczy, to z czasem będziemy musieli zapewnić obywatelom rozrywkę, dobra luksusowe i przede wszystkim bezpieczeństwo. Bowiem podobnie jak w Faronie także i tutaj nasze miasteczko może nawiedzić pożar czy trzęsienie ziemi, o ile nie zadbamy o zbudowanie odpowiednich budynków.

            Czasami jednak nasza mieścina nie jest w stanie zapewnić sobie pewnych surowców. Także i tutaj jak w Faraonie, mamy możliwość handlować z innymi miastami i zapewnić sobie dostawy brakujących surowców. Gdy już spełnimy odpowiednie warunki, nasi obywatele rozbudowują domy do prawdziwych willi, a z czasem pozwoli nam to na ukończenie danej misji. Niby proste, jednak bardzo satysfakcjonujące.

Grafika, mechanika, czasem muzyka

            Na prawdę miłym doznaniem jest zobaczyć Egipt w nowoczesnej oprawie. Twórcy nie ukryją niedoróbek, jednak mamy tu do czynienia z alfą gry, mimo to już teraz wszystko wygląda nieźle. Ścieżka dźwiękowa także wydaje się pasować do Egipskich klimatów, a całość czerpania przyjemności jest dopełniona polską wersją językową tytułu, oraz czymś co jako amator historii bardzo doceniłem – Historyczne wstawki na ekranach ładowania, które pokazują nam eksponaty wykopane ze Starożytnego Egiptu oraz raczy nas graczy, ciekawostkami ze świata Kleopatry.

Na zakończenie

            Warto dodać, że gra jest dostępna w Trialowej wersji na steam. Każdy z was może sobie wyrobić o tytule opinie, jeżeli jednak macie już parędziesiąt lat na karku i zagrywaliście się w Cezara albo Farona, to nie macie co się zastanawiać.

Zalety
• Polska wersja językowa
• Grafika
• Ścieżka dźwiękowa
• Historyczne wstawki
Wady
• Niedoróbki
• Czasem spadek FPS

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu