FreeArc – bezpłatny program do kompresji danych.

Kolejnym programem, który wezmę na tapetę w mojej mini serii jest program do kompresji danych FreeArc. Jest to darmowa alternatywa dla WinRara (za którego notabene trzeba zapłacić około 200 zł).
FreeArc - program do kompresji danych

Interfejs przywodzi mi na myśl menedżery plików takie jak choćby znany wszystkim Total Commander.  Co prawda możemy dzięki niemu wybrać pliku do kompresji bądź też rozpakowania jednak jest to w przypadku archiwezera rzecz najmniej ważna, ponieważ większość użytkowników będzie korzystać z opcji dołączonych do menu kontekstowego

Korzystając z tego menu możemy utworzyć, rozpakować bądź też  dodać pliki do archiwum czyli powszechny standard w programach do archiwizacji. Jednak po wybraniu opcji utwórz archiwum, ilość opcji jest zniewalająca. Mamy siedem poziomów kompresji, trzy formaty archiwów, możliwość ustawienia hasła, dołączenia backupów plików do archiwów, a nawet dołączenia daty i godziny. Niewątpliwym plusem jest szybkość działania jak i to, że podczas moich testów program potrafił spakować obraz płyty (7,5 GB) w dziesięć minut do poziomu niecałych 4 GB!

Jeżeli chodzi o wypakowywanie plików program radzi sobie ze znakomitą większością archwiwów dostępnych na rynku. Żadne rary,zipy,7zipy,arce,kgby  nie są mu straszne. Przy czym dekompresja trwa bardzo szybko. Jedyną wadą programu jest jak dla mnie brak języka polskiego, również niedopasowanie sie do flat designu może niektórych razić w oczy jednakże w stu procentach wynagradza to funkcjonalność programu.

Pobierz program do kompresji danych FreeARC

Ocena 9/10

+szybki
+mocna kompresja
+mnogość opcji
+darmowy
-brak języka Polskiego
-staromodny desing

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu