Gry rodzinne – gry wyścigowe cz.1

Wyścigi Fair Play. Przeglądamy rodzinne gry wyścigowe. Świetne pojazdy i niezapomniane tory. Singleplayer, kooperacja i multiplayer.

Gry wyścigowe inspirują twórców gier sportowych jak żadne inne. Pozwalają nam osiągać niesamowite prędkości, rywalizować z innymi oraz wcielić się w rolę jednych z najbardziej znanych ikon gier wideo, takich jak np.: Crash Bandicoot, Super Mario, czy Sonic. Czasem są też niesamowicie dokładnymi odwzorowaniami rzeczywistych starć na wielu rodzajach torów i podłoża.

Konkurencja w tej tematyce jest naprawdę duża, a producenci prześcigają się w nowatorskich rozwiązaniach. Turniej o miano najlepszego twórcę gier wyścigowych wydaje się dopiero rozpoczynać, mimo że można znaleźć już ogromną bazę tytułów dotyczących tego tematu. Mnie przypadło do gustu kilka ciekawych pozycji, z których chyba każda bardzo różni się od innych.

Crash Team Racing Nitro-Fueled – nowoczesne wyścigi z retro mechaniką.

Dla osób w wieku 3+.

Ta przygoda rozpoczęła się jeszcze w poprzednim stuleciu. Gra Crash Team Racing ukazała się w 1999 roku na platformy starych generacji. NItro-Fueled jest udanym remakiem, który raczej nie wprowadza nowych mechanik, ale dopracowuje pierwowzór do postaci świetnej gry wyścigowej.

Można tu grać w pojedynkę w rozwiniętym trybie kampanii lub kilku innych trybach oraz w multiplayerze zarówno na podzielonym ekranie, jak i poprzez sieć. Jedną ze zmian w grze jest możliwość personalizacji pojazdów. Ponadto dodano kilka nowych torów i dopracowano grafikę do dzisiejszych standardów.

W grze wcielamy się w jedną ze znanych z uniwersum Crasha postaci, które stają do wyścigu z najlepszym kierowcą rajdowym we wszechświecie. Podejmujemy wyzwanie ocalenia planety, poprzez udział w wyścigach rozgrywanych na rozmaitych i kolorowych torach. Przemierzamy Ziemię na lodowych czy nawet pustynnych torach, ścigamy się w tunelach oraz na ulicach bajkowego miasta i w wielu innych bardzo ciekawych lokalizacjach.

Zwycięstwo można sobie ułatwić, zdobywamy porozrzucane na torze power-upy i znajdźki. Wykorzystanie ich, jako broni przeciw konkurentom, pomaga w uplasowaniu się na przedzie. Trzeba jednak pamiętać, że inni także mogą skorzystać z tego rozwiązania.

Pojazdy prowadzą się szybko i dynamicznie. Co rusz sprawdzana jest zręczność kierowcy. Jazda jest płynna, ale na torach wpaść można w wiele pułapek. Trzeba też nauczyć się odpowiedniego brania zakrętów.

Wcale nie jest tak łatwo o zwycięstwo w Crash Team Racing NItro-Fueled. Powodów jest wiele, ale jednym  z nich mogą być błyskotliwe comebacki pozostawionych daleko w tyle przeciwników AI. Z tego też powodu, aby rozstrzygnąć losy wyścigu, trzeba walczyć do samego końca.

Sonic and All-Stars Racing Transformed – przede wszystkim szybkość.

Dla dzieci i dorosłych w wieku 7+.

To nieco starsza produkcja, które nie straciła jednak werwy. Wzorowana na Mario Kart oddała graczom do dyspozycji postacie z uniwersum Sonica oraz SEGI. Stawia na zręcznościowy model jazdy oraz trasy, które trzeba pokonywać zarówno na ziemi, na wodzie, w powietrzu.

Sonic & All-Stars Racing Transformed jest niezwykle szybką grą wyścigową. Korzysta ona w pełni z wypracowanych przez Mario Kart rozwiązań. Można tu więc podkładać nogi przeciwnikom, korzystać z wielu rodzajów broni oraz dopracować umiejętność driftu do perfekcji. Ponadto na mapach znajduje się wiele znajdziek i power-upów, które pomagają wyprzedzić przeciwników. Jest też wiele skrótów i alternatywnych dróg, które można wykorzystywać na swoją korzyść.

Pojazdy w trakcie pokonywania trasy mogą przemieniać się w samoloty, łodzie motorowe lub gokarty, a pokonywanie tras odbywa się na wszystkie możliwe sposoby. Każdy z kartów ma inne możliwości i statystyki, przez co każdy pojazd jest nieco inny. Trasy są różnorodne i skonstruowane na wzór znanych motywów z serii Sonic oraz gier SEGI. Znajdziemy tu ogromne kasyno, plansze pełne lawy, czy kosmiczne stacje.

Dzięki połączeniu sieciowemu oraz grze na podzielonym ekranie można konkurować z rodziną i osobami z całego świata.

*Filmy z kanałów YouTube: PlayStation, eGAM3Rs

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu