W drodze do celu. O Hitman Go: Definitive Edition.

Hitman to zabójca na zlecenie. Jego droga do wykonania zlecenia jest czasem usłana trudnościami. Pomóż mu wykonać kontrakt w grze Hitman Go.

To produkcja, która pierwotnie ukazała się na telefonach komórkowych. Została przeniesiona na komputery osobiste w rok po premierze i wielkim sukcesie komercyjnym. Mimo przeniesienia tekstur na większą rozdzielczość nie straciła na swoim uroku. To niezwykła gra taktyczna, w której wcielamy się w mordercę na zlecenie znanego z innych wielkich tytułów, będących zarówno skradankami jak grami akcji.

Kontrakt.

Historia Hitmana jest długa i pełna nieoczekiwanych zwrotów. Naszym zadaniem jest oczywiście wykonanie kontraktu. Kontraktu na dokonanie zbrodni. Jako morderca na zlecenie podchodzimy do niego z zimną krwią, nie zadając zbędnych pytań. Interesują nas tylko trzy rzeczy: kto, gdzie i kiedy.

Na planszy z pionkami.

W celu dostania się do głównego celu jesteśmy zmuszeni do przejścia wielu poziomów. Na planszach przedstawionych w rzucie izometrycznym znajdujemy pionki w postaci strażników, ochroniarzy, postaci niezaangażowanych i celów. My sterujemy pionkiem Hitmana.

Przemieszczamy się po polach na planszy. Musimy wydedukować, jak dostać się celu. Możemy przy tym eliminować i omijać inne postacie. Niektóre z nich patrolują okolicę, inne pozostają w bezruchu. Na niektórych z pól można znaleźć broń dystansową, przebrania lub walizki, których zdobycie zwiększa naszą ostateczną punktację.

Punktacja.

Każda z plansz ma jeden warunek zwycięstwa, ale punktacja podzielona jest najczęściej na trzy części. Jedną zdobywamy, wykorzystując najmniejszą możliwą liczbę ruchów, inne za wykonanie zadań pobocznych. Osiągnięcie mistrzostwa wcale nie należy do łatwych zadań.

Przesuwanie pionków po planszy może nie jest najbardziej ekscytującym zajęciem, ale rozwikłanie każdej z map daje ogromną satysfakcję. Jeszcze większą, gdy uda się zdobyć maksymalną liczbę punktów.

Poziom na 5 minut.

Choć mapy przechodzi się w 5 do 10 minut, to Hitman Go zapewnia kontent na znacznie więcej niż tylko weekendową rozgrywkę. Poza podjęciem wyzwania zdobycia maksymalnej liczby punktów producenci, wydając Definitive Edition, pozwolili graczom na wykonanie wielu różnorodnych kontraktów. Znajdujemy w nich znane i nowe mechaniki, i możemy bawić się przez dziesiątki godzin.

Podsumowanie.

Hitman Go został przedstawiony w rzucie izometrycznym, wykonany w minimalistycznej oprawie graficznej. Wszystkie poziomy są tu bardzo czytelne. Nauka ruchów przeciwników nie wymaga wielu prób. Wiele poziomów zachęca do ponownego rozegrania, a znalezienie optymalnych ruchów na planszy potrafi zająć czasem o wiele dłużej, niż tylko 5 minut.

Zalety
– Ciekawe, wymagające poziomy.
– Dobre wprowadzenie.
– Dużo dodatków w jednym pakiecie.
Wady
– Gra może wydawać się bardzo statyczna.
Minimalne wymagania sprzętowe.
System operacyjny: Windows XP SP2 i lepszy
Procesor: Intel® Pentium 4 albo AMD Athlon 64 X2
Pamięć: 1 GB RAM
Karta graficzna: ATI Radeon X700 (256 MB) lub podobna NVidia (256 MB) lub lepsza.
DirectX: Wersja 9.0

*Filmik z kanału YouTube: HITMAN. Wymagania sprzętowe z: Platforma Steam

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu