Ile może kosztować smartfon? Dokładnie 9,82 dolara

Ceny topowych smartfonów systematycznie rosną i chyba nikogo już nie dziwi przekroczenie progu 3 tys. złotych. Jednocześnie podzespoły w urządzeniach stają się coraz szybsze i dziś możemy kupić telefony z procesorami jeszcze kilka lat temu uznawanymi za topowe, za znacznie niższą cenę.

Rekordowo niska cena smartfona - 9,82 dolara.

Opisywany smartfon jak można się spodziewać nie jest demonem wydajności, a specyfikacja jest raczej 4-5 letnia.

Dokładne parametry to:

Dwurdzeniowy procesor (1,2 GHz)

512 MB Pamięci RAM

4 GB Pamięci wewnętrznej

Ekran o przekątnej 3,8 cala (320×480)

Aparat 3 MPix

Oczywiście znalazło się miejsce także na moduł WiFi i Bluetooth. Zastosowany system to Android 4,4, a bateria ma pojemność ok. 1500 mAh. Podzespoły te powinny obsłużyć najważniejsze aplikacje, takie jak e-mail i przeglądarka internetowa, a także niektóre proste gry.

Zaprezentowanie telefonu z takimi parametrami w 2015 r. mogłoby wzbudzić co najwyżej śmiech, gdyby nie dwa istotne fakty. Po pierwsze smartfon kosztował mniej niż 10$, a po drugie – został wyprodukowany przez firmę LG, dlatego można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że jakość urządzenia stała na wysokim poziomie (Dokładna nazwa modelu to LG Lucky LG16).

Dlaczego czasowników używam w czasie przeszłym? Jak można się spodziewać, telefon ten zdobył ogromną popularność i zapasy zostały wyprzedane w bardzo krótkim czasie. Na razie nie wiadomo nic o wznowieniu sprzedaży przez firmę LG, ale zapewne po jakimś czasie pojawią się podobne konstrukcje innych producentów. Telefon był sprzedawany jedynie w USA.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu