Illuminati – Symulator Konspiracji

Illuminati – Smartfonowa gra od Tapps Game, jest jedną z serii typowych „clicków”, które z racji swojej mechaniki idealnie nadają się na mniejsze ekrany niż komputerowy ekran. Dzięki produkcji fani teori spiskowych wreszcie mogą odnaleźć grę dla siebie.

Rozgrywka.

            Gra polega na „wyklikiwaniu” poparcia liczonego w przedstawicielach ludzkości, dzięki czemu przejmujemy kontrolę nad między innymi korporacjami, przemysłem muzycznym czy polityką. Zgromadzone surowce inwestujemy w rozbudowę przemysłu i dzięki czemu zarabiamy więcej, co za tym idzie pniemy się w górę i zdobywamy kolejne poziomy.

            Przy tym wszystkim mimo prostoty produkcji, gra jest bardzo wciągająca i co najważniejsze jest na prawda zabawna. (np. Niejaki Bark Zuckermerg cytuje nam „No, senator, i am not a clone created by the illuminati”). Występuje w niej bowiem mnóstwo nawiązań do teoretyki spiskowej… Reptilianie, illuminaci, kontrola pogody, pranie mózgów, współpraca z gwiazdami rozrywki. Na pewno większość z was słyszała o niejednej takiej historii, internet to uwielbia.

Mechanika.

            Jeśli chodzi o finansowanie, już standardowo są to mikropłatności, jednak tutaj za bardzo nie wymuszają kupna, w dodatku oglądając reklamy niejako „zakupujemy” elementy premium. Po obejrzeniu reklamy, możemy zarobić główny surowiec, lub diamenty za, które potem kupujemy przedmioty, normalnie dostępne za złotówki.

            To co nas zawiodło to wtórność gier producenta, jeśli na waszych telefonach zagościł jakikolwiek ich produkt, to będzie on polegał na „wyklikiwaniu x”, gdzie x wstaw to co akurat się sprzedaje. Na ich obronę można powiedzieć jedynie, że faktycznie nie kryją zamiarów „Tapps games”, dosłownie można przetłumaczyć „Opukiwane gry”. Cenimy szczerość!

Zalety
-Illuminati,
-Humor,
-Grywalnośc,
-Darmowa
Wady
-Każdy inny tytuł od producenta to dosłownie ctr c+ ctrl v.
-Każdy inny tytuł od producenta to dosłownie „spisz zadanie domowe ale pozmieniaj trochę, żeby nikt się nie zorientował”
-Krytykując tytuł narażamy się Illuminatom,

Produkcja okazała się dobrą zabawą, w dodatku mnogość opcji sprawia, że nie da się ukończyć gry zbyt szybko (co jakiś czas możemy zrestartować system by przyśpieszyć produkcję zasobów). Polecamy z czystym sumieniem.

* Obrazy – Wszystkie obrazy opracowanie własne na podstawie gry Illuminati oraz oficjalnych materiałów reklamowych

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu