iPad mini 4 jako tablet „konsumencki” od firmy Apple

Dotychczas iPad był reklamowany jako urządzenie uniwersalne, przeznaczone zarówno do pracy, jak i do rozrywki. W tym roku Apple postanowiło zaprezentować iPada Pro, dedykowanego zastosowaniom profesjonalnym. Można więc uznać że iPady z linii Air i mini z czasem zostaną uznane za urządzenia typowo multimedialne. Zobacz jak prezentuje się iPad mini 4.

Rzut oka na iPad mini 4 - recenzja tabletu od Apple

Najnowszy iPad mini jest zdecydowanie najmniejszym (nowym) tabletem Apple. Przekątna ekranu wynosi 7,9”, co bardzo kontrastuje z prawie 13 calowym wyświetlaczem zastosowanym w iPadzie Pro. Dzięki zastosowaniu cienkich ramek dookoła ekranu sprzęt ma dość kompaktowe wymiary. Wynoszą one dokładnie 203x135x6 mm. Waga to 299 g (w przypadku wersji z modemem tablet jest o 5 g cięższy).

Rzut oka na iPad mini 4 - recenzja tabletu od Apple

Sercem urządzenia jest procesor Apple A8, według producenta jest on o 30% szybszy od poprzedniej generacji. Reszta zastosowanych komponentów jest raczej standardowa: przedni aparat 1,2 MP, tylny o rozdzielczości 8 MP, możliwość zapisywania filmów FullHD i zestaw łączy (w tym opcjonalny modem). Możliwe pojemności to 16, 64 i 128 GB.

Rzut oka na iPad mini 4 - recenzja tabletu od Apple

Tablet został wyposażony w skaner odcisku palca, który może zostać użyty do odblokowania urządzenia. Oprócz tego producent nie zastosował żadnych rewolucyjnych technologii, pozwalających na wyróżnienie się wśród innych tabletów od strony sprzętowej. Jednakże dla niektórych olbrzymią zaletą może być sam system – iPad 4 mini pracuje pod kontrolą nowego iOS 9.

Rzut oka na iPad mini 4 - recenzja tabletu od Apple

* Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony apple.com.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu